Соціум Статті

Вступ триває. Які спеціальності найпопулярніші у франківських вишах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 22 липня, у франківських вишах завершився прийом заяв на бакалаврат. Медуніверситет закінчив прийом паперів і на магістратуру, в інших це буде пізніше.

У будь-якому разі вже можна підбивати перші підсумки та робити прогнози. Остаточні результати будуть не швидше серпня, пише “Репортер“.

Багато роботи з атестатами

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) кажуть, отримали приблизно таку ж кількість заяв, як і минулого року. Традиційно популярними є спеціальності ІТ-напрямку, економічного і філологічного профілю. А от технічні спеціальності, як і всюди по Україні, не надто популярні.

«Сьогодні приймальна комісія обробляє останні заяви, ми намагаємося виправити помилки, – розповідає Андрій Юрич, заступник відповідального секретаря прий­мальної комісії ІФНТУНГ. – Традиційно найбільше роботи з правом вступника на сільський коефіцієнт: інколи абітурієнти завантажують не той документ. Ми з ними контактуємо, вони надсилають скан довідки, але інші виші її не мають, тому система не може визначитися. Така ж ситуація з середніми балами атестату: не всюди працівники комісії їх добре порахували. Право редагувати має заклад, який перший зареєстрував заяву. Тому знову треба зв’язуватися з іншими університетами…».

Максимальні обсяги державного замовлення в університеті – теж на рівні минулого року. Але остаточно це буде видно 26 липня, коли Міносвіти проведе конкурс і навчальні заклади матимуть списки осіб, рекомендованих до них на бюджет. Потім врахують пільгову категорію вступників, що мають державну підтримку, а незаповнені місця міністерство розділить між вишами, де місць для пільгових категорій недостатньо або були високі конкурси на місце.

Вступна кампанія 2019. Що нового розказують у франківських вишах

За словами Андрія Юрича, у ІФНТУНГ відкрили нові спеціальності: «Матеріалознавство», «Маркетинг», «Прикладна фізика та наноматеріали». На останню навіть є бюджетні місця. Також є нові освітні програми: «Регіональне управління» за спеціальністю «Менеджмент», «Газопостачання і вентиляція» за спеціальністю «Будівництво».

Майже все стабільно

У Прикарпатському національному університеті теж кажуть, що отримали заяв практично так само, як і минулоріч. Стандартно найпопулярніші спеціальності – «Англійська філологія», «Право», «Міжнародні відносини». Найменше заяв подають на природничі спеціальності.

«Загальні обсяги державних місць в університеті порівняно з попереднім роком зросли, – говорить Іван Івасюк, заступник відповідального секретаря приймальної комісії. – Місця додали або залишили на рівні на факультетах природничих наук, математики, фізики. На гуманітарні спеціальності – зменшили».

Цьогоріч в університет можна було подавати заяви на новий напрям – «Спеціальна освіта». Тут навчатимуть вчителів і вихователів дітей з інвалідністю. На неї подали більше 50 заяв, наберуть 25 студентів.

У Івано-Франківському національному медичному університеті (ІФНМУ) заяв трохи більше, але несуттєво. Державні місця теж залишилися на рівні. За словами відповідального секретаря приймальної комісії Ігоря Сарапука, найбільше подавалися на «медицину», найменше – на «педіатрію». Уже третій рік у ІФНМУ набирають абітурієнтів на «фізичну терапію, ерготерапію». За словами Ігоря Сарапука, спеціальність має попит.

Вони потрібні скрізь. Як у франківському медунівері навчають реабілітологів (ФОТО)

У приватному університеті Короля Данила кажуть, що в них заяв побільшало. Найпопулярніші – «Інформаційні технології», «Право», «Дизайн», «Архітектура». Найменше заяв на «Облік та аудит». Замість державних місць університет пропонує інші заохочення.

«Ті абітурієнти, які набрали більше 180 балів ЗНО з профільних предметів, навчаються безкоштовно, а хто набрав 160-180 балів, має 50 % знижки. Гроші – з фонду ректора університету. За такою системою вже навчається 129 студентів, цього року очікуємо нових», – розповідає керівник відділу маркетингу вишу Наталія Григорська.

В університеті є нова освітня програма – «Естрадний спів» на спеціальності «Музичне мистецтво», на неї проведуть творчий конкурс. Також цьогоріч відкрили магістратуру на «Англійська мову і переклад».

Ще є час

До кінця вівторка 23 липня усі заяви вступників у персональних кабінетах вже повинні були мати позначку «Допущено до конкурсу». 26 липня абітурієнти дізнаються, чи отримали державне місце, позначка зміниться на «Рекомендовано до зарахування». Рекомендація на бюджет може бути лише одна, якщо від неї відмовитися, в іншому виші доведеться платити за навчання.

Хлопці, ви повернулися! Як у Франківську студенти грали німців у кіно (ФОТО)

До 18:00 середи, 31 липня, абітурієнти повинні особисто принести документи до вишу, який приймає їх на бюджетну форму навчання: копію документа, що засвідчує особу, оригінал документа про освіту з додатком, копію військово-облікового документа, сертифікати ЗНО, чотири кольорові фото 3х4 та інші документи, якщо вони передбачені правилами прийому закладу.

Зарахування державників триватиме до 12:00 четверга, 1 серпня.

Хто не отримав бюджетного місця, у того навпроти однієї чи кількох заяв з’явиться позначка «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних і юридичних осіб)». Абітурієнт може обрати виш із запропонованих. Термін зарахування контрактників кожен заклад визначає самостійно – Міносвіти дає час до 30 вересня.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.