Бандажі для профілактики і лікування. Поради щодо вибору і застосування, допомога консультантів в салонах Ортокомфорт, оформлення на сайті і доставка по Україні.
Основні завдання бандажів – фіксація, стабілізація, розвантаження, захист від травм, органічна рухливість часткова або повна (при необхідності). Завдяки цьому вони використовуються в лікуванні травм, для корекції деформацій, профілактики прогресування дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта і кінцівок. У мережі ортопедичних салонів https://ortocomfort.ua/ бандажі представлені моделями різного ступеня жорсткості. Це дозволяє підібрати виріб в залежності від складності травми, ступеня патології, вираженості болю та інших особливостей.
Які бувають бандажі
Вироби відрізняються в залежності від того, для якої області тіла вони використовуються:
- Для кінцівок – верхніх і нижніх;
- Для хребта і шиї;
- Для черевної порожнини.
Також бандажі розрізняються призначенням. Вони бувають протигрижові, післяопераційними, профілактичними, лікувальними, зігріваючими і ін. Бандажі розрізняються і за ступенем жорсткості:
- Еластичні – легкої фіксації. Це сучасна, більш ефективна альтернатива еластичним бинтів;
- Напівжорсткі – середньої фіксації. Мають додаткові фіксують і стабілізуючі елементи: ремені, стяжки, пластини та ін .;
- Жорсткі – сильної фіксації. Оснащені металевими ребрами, шарнірами і іншими механізмами для часткової або повної іммобілізації.
Незалежно від типу, носіння бандажа сприяє зниженню втоми і зменшення больових відчуттів в ногах. Якщо м’язи живота слабкі, виріб забезпечить підтримку. Бандаж знижує ризик передчасних пологів і мінімізує навантаження на хребетний відділ.
Як вибрати бандаж
Основні критерії вибору:
- Тип бандажа. Самостійно можна вибрати тільки еластичний бандаж для профілактики або при мало виражених болях, спричинених хронічними захворюваннями. Напівтверді і жорсткі моделі використовуються тільки за призначенням лікаря;
- Матеріал. Обов’язкові вимоги – гіпоалергенність, повітропроникність, швидке відведення вологи;
- Розмір. У кожного виробника своя розмірна таблиця, в якій зазначено, які параметри враховуються – обхват талії, коліна та ін. Необхідно зняти заміри і зіставити з таблицею.
Не рекомендується носити бандаж весь день без перерви, за винятком випадків серйозних травм, коли потрібно іммобілізація. Тривале носіння – більше 3 місяців може викликати сильне ослаблення і навіть атрофію м’язів.
Comments are closed.