Соціум

Волинські журналісти зняли торгівлю Польщі з росією: їх затримали, відібрали техніку та депортували

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Польщі затримали двох працівників Інформаційного агентства «Район.ін.юа». Журналісти проводили розслідування щодо вантажних перевезень на російсько-польському кордоні

Волинські журналісти зняли торгівлю Польщі з росією: їх затримали, відібрали техніку та депортували

Редактора Юрія Конкевича та відеооператора Олександра Пілюка затримали 7 березня під час фіксації перетину кордону вантажними автомобілями між Калінінградською областю рф та Республікою Польща. Станом на вечір 9 березня прикордонники привезли журналістів на пункт пропуску Дорогуськ-Ягодин.

Редакція Район.in.ua звертається до органів державної влади України та Польщі з проханням належно відреагувати на цей інцидент.

Згідно з редакційним завданням, журналісти мали дослідити тему вантажних перевезень, оцінити вантажопотік і з’ясувати, який транспорт використовується для перетину кордону – польський чи російський. Також планувалося поспілкуватися з очевидцями та експертами для оцінки масштабів такої торгівлі.

Журналісти були затримані у місті Бранєво.

Приблизно о 13:10 за місцевим часом 5-6 працівників поліції відібрали в них майно: два смартфони, два фотоапарати, особистий макбук, карти пам’яті, мікрофони, павербанки й навіть селфі-палиці.

Район.Закордон поїхав на північ Польщі, до кордону з Калінінградською областю рф, щоб побачити, як через Польщу у Європу досі йдуть газ та зерно з росії. Жодного блокпоста польських фермерів там ми не зустріли, натомість побачили вагони РЖД – Руской железной дорогі. Польська поліція затримала нас та вилучила майно, не повідомила консула, не дала можливості зателефонувати до України, а Агенція внутрішньої безпеки назвала особами, які загрожують національній безпеці Польщі, та видворила, – розповідає журналіст Юрій Конкевич.

Причиною затримання працівники поліції назвали те, що журналісти занадто довго фотографували критичну інфраструктуру, а саме – російські вагони скрапленого газу. 

Читайте: «Повертаєшся, а там уже ніхто не живе». Як франківські мальтійці допомагають людям з прифронтових регіонів

Крім того, працівники поліції обшукали автомобіль без згоди журналістів. З рюкзака, який був в автомобілі, вилучили редакційний ноутбук, три мікрофони, навушники, обладнання для світла та інші особисті речі.

Поліції без пояснень відмовила у дзвінку консулу, редакції та родичам.

Редакція зараз самотужки розпочала процес оскарження депортації, яка забороняє нашим журналістам відвідувати країни Шенгенської зони упродовж 5 років. Але ми звертаємося до міжнародних журналістських організацій за підтримкою. Адже така реакція польських правоохоронців загрожує свободі слова не тільки щодо українських журналістів. Також ми вимагаємо повернути майно, яке є коштовним й становить матеріальну цінність. Відсутність техніки значною мірою блокує діяльність Інформаційного агентства «Район.ін.юа», – звертається директор Ігор Денисевич.

Редакція звертається до Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки України із проханням звернутися до Асоціації польських журналістів та Міжнародної і Європейської федерації журналістів із закликом захистити права журналістів Юрія Конкевича та Олександра Пілюка.

Також редакція закликає переглянути матеріал на ютуб-каналі Район.in.ua:

Більше зафіксованих доказів – фото та відео – працівники польської поліції видалили на місці затримання.

Читайте: Туди допомога, а звідти люди і тварини. Франківець Володимир Курій – про 73 поїздки на схід

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.