Соціум

Відпочинок у Карпатах: ціни та популярні напрямки

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Гірське повітря, ряди смерек, бурхливі водопади, швидкі гірські річки та озера. Чимало українців обирають відпочинок подалі від шуму мегаполісу – у Карпатах та на Закарпатті.

Внутрішній туризм останні роки розвивається загалом активно, зазначив президент Національної туристичної організації України Іван Ліптуга. При цьому, за його словами, саме чотири регіони – Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька області успішно залучають туристів не тільки взимку, а й впродовж усього року, пише НВ. напрямки

“Їдуть на рекреацію, лікувально-оздоровчі справи, просто відпочинок. Рівномірно розвиваються і міста, і екозони. Починають з’являтися нові зони для відпочинку. Територіальні громади почали розвиток та замислилися над тим, яку сферу потрібно найбільше інвестувати”, – розповів Ліптуга.

Літній відпочинок на зимовому курорті

У Буковелі, який вважається традиційним зимовим лижним курортом, влітку доступні пляжний відпочинок та водні види спорту на березі штучних озер, які відкрили 4 роки тому. Вода у них прогрівається.

Там можна купатися у мінеральних джерелах, займатися вейк-бордингом, сплавлятися на катамаранах. Цей напрямок зараз серед українців користується неабиякою популярністю, зазначила представник туристичного клубу Драйв Лілія Шукюрова.

Читайте: На полонині Ґорґан у Карпатах гуцульські ватаги встановили рекорд України (ФОТО)

Також, за її словами, туристи, вирушаючи на Західну Україну, намагаються включити у свій план сходження на Говерлу.

“Популярними стандартно є термальні джерела Косино, замки Паланок та Сент Міклош, озеро Синевір, водоспади Шипіт, дигустація вин, сирів, страв Закарпаття. На Говерлу такий потік – по 80-100 людей відправляємо за раз. Без палаток з ночівлею в готелі – вранці вийшли, ввечері повернулися. Говерлу ми ще ставимо сумісно з поїздкою на Рахів”, – розповіла Шукюрова.

Природний парк Синевир

У Міжгірському районі Закарпаття розташовується населений пункт Колочава – його називають селом десяти музеїв та двадцяти пам’ятників. Це колоритне місце входить до національного природного парку Синевир. Озеро Синевир, до якого прямують влітку українці, знаходиться саме тут. Його доволі часто у рамках як короткого, так і тривалого відпочинку обирають українці, розповіла маркетинг-менеджер компаніі з організації подорожей Україною Deinde Таша Кобзаренко.

“Напрям озеро Синевир є більш активним. Ми відвідуємо ще центр реабілітації ведмедів, підіймаємося на гору Гемба, ходимо до водопаду. На Синевир ми возимо практично кожного місяця, починаючи з травня. Це та локація, яку люди хочуть відвідати. Озеро Синевир входить у топ-10 must visit України”, – зауважив Кобзаренко.

Дніпровське водосховище

Приваблює туристів своєю красою велетенське Дніпровське водосховище – Бакота. Воно оточено скелями, які захищають береги затоки від вітру.

У цих місцях є три джерела, які в народі вважають цілющими: Північне, Південне і Найпівденніше. Тут немає ніякої інфраструктури.

Читайте: Пакуймо валізи. Як організувати літній відпочинок без шкоди для гаманця

Найближчий магазин – за 2 км. Є торговельний намет, де можна купити пиво на розлив, тараньку, вафлі Артек, каву, горішки, галетне печиво. Найпоширеніший вид відпочинку тут – у наметах. Дорога від Кам’янця-Подільського до Бакоти займає 50 км. Відпочинок тут обійдеться дешевше, ніж на Чорному морі.

Ціни на житло у Карпатах

Найдешевше житло у Буковелі на сервісі Bookіng можна знайти за 2500 грн на тиждень. У номері буде телевізор, wifi, ванна кімната. Найдорожча пропозиція на такий самий період – 52000 грн. Але житло розраховано на 8 людей, і окрім стандартних зручностей номер матиме терасу, балкон з видом на гори.

На Волині популярністю користуються Шацькі озера. Комплекс складається з більш як 30 озер. Найвідоміше з них – Світязь. Там багато пляжів і місць для рибалки. Вода в озерах чиста. Це заповідна зона, тут засновано Шацький національний природний парк. Оселитися на 7 днів на Шацьких озерах можна за 3000 грн. Просте оснащення номеру компенсується видом на озеро. Найдорожчий варіант буде коштувати 20000 грн.

Розміститися у такому помешканні зможе 7 людей. У номері буде балкон з видом на озеро, плазма, wifi, кондиціонер.

Читайте: Гори чекають туристів. Де і за скільки можна відпочити в Карпатах влітку

Пропозицій помешкання біля мальовничого озера Синевир не дуже багато. Середній цінник – близько 5000 грн. на тиждень. За ці кошти можна орендувати номер з ванною кімнатою, балконом і видом на гори, а також окремим входом. Вміщуватиме він 7 людей. Варіантів готельного розміщення у Бакоті мало. Проте за бажанням можна знайти готельний номер за 750 грн. за добу на двох. Або за 1200 грн. – на 4 осіб.

Опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що 64% українців не поїдуть цього літа на відпочинок. За кордоном збираються відпочити лише 4% респондентів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.