Розваги Статті

Пакуймо валізи. Як організувати літній відпочинок без шкоди для гаманця

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Літо – час для поїздок. Когось манять вулички Рима, хтось купається у морях, а хтось летить за екзотикою до джунглів. Вибір залежить від гаманця і вподобань. А там уже можна або звернутись до туроператорів, або продумати відпочинок самостійно, ще й насолоджуючись процесом.
Туроператорам стало легше

Найпростіше організувати відпочинок – звернутись у турагентство. Платиш більше, зате не треба хвилюватися за квитки чи бронювання готелю. І є напрямки, куди поїхати з туром буде навіть дешевше. Це, наприклад, автобусні тури, де є нічні переїзди. Сума там зростає лише за рахунок додаткових екскурсій. Більшість операторів останнім часом навіть ввела обов’язковий мінімум, який треба заплатити за «факультативні» екскурсії. Найчастіше це від 10 до 30 євро.

Гарячий тур у провідних львівських турфірм «Алголь» і «Аккорд» можна купити за 50-200 євро. Ще 15 євро – літня доплата, плюс додаткові екскурсії. Якщо замовити всі факультативи, сума подвоюється. Географія – від сусідніх Польщі з Угорщиною до Франції чи Іспанії.

«Тури вихідного дня завжди мають попит, оскільки є люди, які працюють і влітку, але хочуть поїхати кудись на 3-4 дні. Як правило, це тури з п’ятниці по неділю з виїздом зі Львова, – розповідає директор фірми Nadia Tour Мар’яна Саків. – Найчастіше туристи вже знають, який тур хочуть замовити. Вибирають по відгуках в інтернеті, рекомендують знайомі. Багато хто любить відпочивати екскурсійно, поєднуючи з морем. Це, коли ви можете погуляти по старовинній частині Європи і, водночас, відпочити на березі Середземного, Лігурійського чи Адріатичного моря».

Якщо море – головний пріоритет, то підберуть відпочинок на пляжі.

«Тури на море поділяються на три напрямки: доїзд автобусом, літаком і власним авто, – каже Мар’яна Саків. – У ближчі країни – Хорватію, Чорногорію, Болгарію – легко подорожувати на автомобілі. Болгарія – дуже популярний напрямок, куди туристи їдуть як на своїх машинах, так і автобусом, ціна від 50 євро. До Туреччини вилітають щодня чартерами зі Львова й Чернівців. Хто робить раннє бронювання, той платить менше».

Серед мінусів організованого відпочинку,  як не парадоксально, сама організація. Потрібно слідувати за програмою туру, приходити вчасно на місце збору групи, бути готовим, що тур може не набратися і вам запропонують інший. Плюси – ваш відпочинок буде в руках професіоналів. Якщо вони, звісно, справді профі.

Читайте:  Довгоочікуваний безвіз: що готувати для сімейної поїздки в Європу

«Організатори наперед домовляються про все і в разі якихось форс-мажорів самі все вирішують. Коли кажуть, що тур – це погано, бо немає часу самому погуляти містом, то це неправда. Завжди дається вільний час. Також тури є дешевими, тому що турфірми викуповують квитки заздалегідь. Готелі замовляють на групу, отримуючи суттєву знижку», – говорить завзята мандрівниця Христина Швед.

За рік безвізу туроператорам стало значно легше, бо тепер тур можна оформити в останню мить.

«Більшість зараз їде з біометричними паспортами. Це значно полегшує життя
всім: не треба добиратися до візових центрів, не потрібно платити немалий консульський збір», – каже Мар’яна Саків.

Сам собі агент

Тут уже якщо щось піде не так, то шукати вихід доведеться лише самому. Зате можна продумати маршрут під себе. Наприклад, взяти авто на прокат і поїхати по селах Тоскани чи Провансу, або цілий день присвятити берлінським музеям. Турист самостійно планує свій бюджет, розставляючи пріоритети, на чому зекономити, а що не можна пропустити.

Найвигідніші авіарейси у Європу – з Польщі. Відомі лоукостери – Ryanair і Wizzair – літають у більшість країн. Ціна залежить від дня вильоту, від того, наскільки заздалегідь бронюється квиток, від кількості проданих місць. Зазвичай найдешевше купувати за термін від півроку до трьох місяців або прямо перед відльотом.

Є сайти, які підбирають на обраний напрямок пропозиції від різних авіаліній, зокрема й рейси зі стикуванням. Наприклад www.kiwi.com або www.momondo.ua. Але там квитки з невеликою націнкою. Щоб зекономити ще, на цих ресурсах краще шукати, а купувати – вже на сайті авіакомпанії.

Останнім часом є багато вигідних пропозицій на авіаквитки і з українських аеропортів. Тому до багатьох країн Європи можна полетіти з Києва чи Львова й не стояти годинами на польському кордоні. Найвідоміші сайти бронювання готелів: www.booking.com, www.trivago.com. Або – каучсерфінг: нічліг у місцевих мешканців безкоштовно (але тоді доведеться і самому так само приймати гостей удома).

Читайте: Про біометрику та сепаратизм. Як переселенцям отримати закордонний паспорт на Прикарпатті

По прибуттю до країни призначення можна скористатися місцевими автобусами і потягами. Квитки краще купити заздалегідь – ще з дому, потім вони можуть бути дорожчими або й узагалі відсутні. Плануючи подорож, варто почитати відгуки мандрівників щодо закладів харчування, перевізників, готелів, музеїв: що більше знаєш, то все легше й головне – дешевше.

Те саме стосується й відпочинку на морі.

«Ми з хлопцем летимо зі Львова в Аланію, а потім у Стамбул, – розповідає франківчанка Ірина Прунько. – На морі в Аланії будемо п’ять днів, у Стамбулі – чотири. У мене в Стамбулі живе подруга, тому летимо самостійно, щоб у неї погостювати. Квитки на літак і готель бронювали менше ніж за місяць, але готель варто бронювати швидше, бо раніше були кращі варіанти».

Особливі враження подарують подорожі у далекі країни.

«Коли згадую Таїланд, одразу відчуваю тепле вологе повітря. Найбільше згадуються храми, дуже красива природа, смачні фрукти й гостра їжа, кольорові моторолери, а ще – короткочасні, але дуже рясні зливи», – зітхає мандрівниця Ольга-Марія Коханевич.

У випадку з екзотикою, найцікавіші місця та найвигідніші варіанти треба буде пошукати довше. Зате так можна по-справжньому відчути країну, чого не вийде під час організованого відпочинку.

«Ми летіли з Києва. Купували квиток на літак приблизно за 2-3 місяці до поїздки, – каже Ольга-Марія. – Готель не бронювали, бо в Таїланді вже два роки живе мій двоюрідний брат, винаймає невелику квартиру в Бангкоку. Але багато тамтешніх гарних готелів нема в інтернеті. Тож добре спочатку забронювати з дому готель на дві-три ночі, а на місці шукати щось вигідніше. Завжди потрібно шукати альтернативу, за 100-200 метрів від популярних туристичних місць усе зазвичай значно дешевше».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.