Соціум

В обленерго пояснили, чому в деяких прикарпатців нема світла, а в деяких є

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 29 листопада, на оперативній нараді у міського голови Руслана Марцінківа говорили про аварійні та планові відключення світла.

У “Прикарпаттяобленерго” повідомили, що ситуація з електромережею зараз контрольовано-складна, пише Репортер.

В обленерго пояснили графіки вимкнень світла

Якщо говорити про область і про місто, то фактично ми маємо на сьогодні 59% від необхідного обсягу, – каже Ігор Пархуць, директор філії АТ “Центральна” АТ “Прикарпаттяобленерго” .  – Тобто 282 мегавати на область і відповідно дзеркально воно накладається і на місто. Якщо у звичайний режим ми споживаємо приблизно 450-480 мегават на область, то сьогодні ми маємо 282 мегават необхідної потужності. Відповідно до цього і працюють ті графіки.

За словами фахівця, ті 282 мегавати, які може споживати область, у першу чергу забезпечується критична інфраструктура, яка взагалі не вимикається. Це приблизно 25% від усього споживання. Решту розподілять між мешканцями.

Про що ви кажете, що у когось там є живлення, а у вас немає. Ситуацію можна дуже просто пояснити: у нас вимикаються лінії 10 кіловольт. Кожна лінія йде від відповідної високовольтної підстанції, – пояснює Ігор Пархуць. – Якщо на тих високовольтних підстанціях є розміщена критична інфраструктура: та сама котельня, чи лікарня, чи насосна станція, логічно, що та лінія вже не вимикається.  Ми не можемо витягнути насосну станцію чи котельню і підключити її до головної підстанції. Технічно зробити це неможливо. Розуміємо, що на тій лінії, окрім об’єктів критичної інфраструктури є й енна кількість житлових будинків. Звісно, що ми їх не вимикаємо, бо не можемо зробити цього технічно. А всі інші споживачі, підприємства чи населення вимикають відповідно до графіків.

За словами Ігоря Пархуця, ситуація стає критичною, коли споживачі вмикають все, що тільки можна, у мить як з’являється світло. Тоді на підприємстві починають горіти щитові, обладнання на підстанціях.

Читайте: Як забезпечити струмом помешкання за допомогою автомобільного акумулятора і скільки це коштує?

Цим самим люди роблять собі гірше. Бо на ремонт і заміну обладнання треба набагато більше часу, – каже директор філії “Центральна”.  –  Дуже прошу усіх споживачів свідомо споживати електроенергію. Це все бачить і диспетчер НЕК «Укренегро», як різко стрибає навантаження і генерація не встигає забезпечити споживання, яке йде і дає зворотну вказівку обмежити споживання і  застосовувати графіки аварійних відключень, окрім графіків погодинних вимкнень. Якщо люди будуть свідомо ставитись і своє споживання розтягувати в часі, то менше буде аварійних ситуацій, не будуть горіти щитові та запобіжники.

Також енергетики радять малим підприємцям і виробникам подбати про альтернативні джерела енергії.

Також Руслан Марцінків попросив мешканців з розумінням поставитись до того, щоб будемо трохи коригувати графіки перевезень, аби зменшити навантаження на електромережу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.