Соціум

В обласній лікарні у Франківську врятували пацієнта, який мав проблеми з диханням

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ендоскопісти обласної клінічної лікарні врятували пацієнта від задухи, зробивши трахіобронхіальне стентування.

В іншому випадку він би прожив щонайбільше день-два, йдеться на сторінці обласної лікарні в Івано-Франківську.

Чоловікові – трохи за 60, він з Калуського району. Дружину насторожило його важке свистяче дихання.

До лікарні поступив у стані важкої гіпоксії, кисневого голодування. Це сталося через рак правого головного бронха з поширенням на трахею і лівий головний бронх. Ми зробили мініінвазивне ендоскопічне втручання, поставили трахіобронхіальний J стент, виключили праву легеню повністю, оскільки відновити прохідність було неможливо, – розповідає хірург Віталій Павлюк.

За словами лікаря, на другий день пацієнт втік на автобус, сказавши, що «йому треба  годувати коні». І це при тому, що до операції міг пройти 10-15 метрів, мусив віддихуватися.

Віталій Павлюк
Віталій Павлюк

Стентування – це було як варіант невідкладної допомоги. Якби його не зробили, то сталася б асфіксія, повна зупинка дихання, – пояснює лікар. – Це неоперабельний рак, який підлягає хіміотерапії. Для того, щоб пацієнта не задушила його ж пухлина, варіант один – стентування і альтернативи цьому немає.

Це – непоодинокий випадок. Практично водночас із цим пацієнтом до лікарні поступило ще два пацієнти зі схожими симптомами. Віталій Павлюк розповідає про 25-річного хлопця, що помер у реанімації. Каже, що люди втрачають час, адже не звертаються вчасно за допомогою. Найближчим часом в лікарні проводили й реканалізацію: 51-річному пацієнтові з папіломатозом гортані.

Щоб уникнути таких станів, які загрожують задухою, лікар рекомендує приходити на медогляди. Людям за 50  треба хоча б раз на рік пройти ендоскопічні обстеження, зробити аналізи.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.