Соціум

Україні потрібні робочі руки: кого шукають роботодавці та на які зарплати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Попит саме на вмілі робочі руки стає все більше відчутним в Україні. Фахівці робітничих спеціальностей були затребуваними й до війни. Багато пропозицій роботи для них є й під час кризи на ринку праці. За даними кадрового порталу grc.ua, у червні актуальних вакансій в цій сфері стало на 20% більше, порівнюючи з попереднім місяцем. У загальній структурі ринку праці України частка вакансій сфери робітничого персоналу становить 8% від усіх актуальних на порталі та входить до Топ-5 найбільш затребуваних.

Представники робітничих спеціальностей затребувані в усіх регіонах._1

Де потрібні працівники?

Представники робітничих спеціальностей затребувані в усіх регіонах України. Більше третини актуальних вакансій наразі відкриті у Львові та області. На другому місці серед регіонів місто Дніпро та область, третю сходинку займає Донецька область.

Чи потрібний досвід роботи?

Знайти роботу представникам робітничих спеціальностей досить легко навіть без досвіду. Практично половина всіх вакансій для осіб без досвіду роботи (47%) та стільки ж для людей з мінімальним досвідом від 1 до 3 років. Досвід від 3 до 6 років вимагається лише в 4% актуальних вакансіях, а більш досвідчені фахівці затребувані лише в 2% вакансіях.

Читайте: “Продаж алкоголю у Франківську знову потрібно заборонити” – Олександр Пікуляк

Хто зараз потрібний?

Проаналізувавши всі актуальні пропозиції, можна виділити трійку найбільш затребуваних спеціалістів. Найчастіше роботодавці шукають монтажників – 14% від всіх пропозицій, другими за кількістю пропозицій роботи є вантажники – 13%, а третю сходинку посідають комплектувальники та пакувальники товарів – 10 % від усіх актуальних вакансій.

Представники робітничих спеціальностей затребувані в усіх регіонах_2

 Скільки готові платити?

В середньому в Україні пропонована заробітна плата у відкритих пропозиціях для фахівців робітничих професій становить 13 700 грн. Мінімальна щомісячна компенсація для цих спеціалістів стартує від 8 900 грн, таких вакансій більшість – 44%. Оклад, який починається від 13 400 грн, зазначений у чверті вакансій. Зарплату від 17 800 грн готові платити 16% роботодавців. Високих зарплат, на жаль, меншість. Лише у 9% пропозицій роботи для робітників озвучена зарплата від 22 300 грн та у 6% вакансій пропонують оклад від 26 800 грн.

Залежно від спеціалізації рівень компенсації теж істотно змінюється. Найбільший середній оклад пропонують слюсарям та механікам – 20 800 грн. Налагоджувальники можуть отримувати в середньому 18 500 грн, а оператори верстатів – 15 500 грн за місяць. Близько 14 000 грн можуть отримувати різноробочі, електрики та електромонтери. Монтажники та вантажники можуть розраховувати в середньому на  13 700 грн за свою працю. Найменшу заробітну плату наразі пропонують комплектувальникам та укладальникам-пакувальникам, в середньому  – 10 100 грн.

Представники робітничих спеціальностей затребувані в усіх регіонах_3

В сучасних реаліях попит на працівників робітничих спеціальностей буде збільшуватися. Все більше компаній починають відновлювати свою діяльність – як в своєму регіоні, так і на новій локації після переїзду. В умовах кризи на ринку праці українці часто стикаються з проблемами працевлаштування. Зниження розміру заробітних плат, невелика кількість пропозицій роботи, висока конкуренція та збільшення терміну пошуку роботи змушують спеціалістів перекваліфіковуватися. Конкуренція серед представників робітничих спеціальностей зараз не надто висока, тому працевлаштуватися на такі позиції можна без проблем. Слідкуйте за новими вакансіями на grc.ua та допомагайте відбудовувати економіку нашої України. Всі актуальні вакансії для представників робітничих спеціальностей можна подивитися тут.

На 20 полонинах Верховинщини зігнали худобу для літування (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.