Соціум Туризм Фото

На 20 полонинах Верховинщини зігнали худобу для літування (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Побоювання, що полонинський сезон через запровадження воєнного стану може не розпочатися, або функціонуватиме лише на деяких полонинах, не справдилися. Літування розпочалося на більш як 20 верховинських високогірних пасовищах.

Зганяти худобу в гори почали десь після середини травня – із запізненням, як для традиційного початку виходу на літування. Початку сезону трохи завадили сніг, який цьогоріч ще протримається у високогір’ї довго, і травневі холодні ночі. Втім, на полонинах теплі червневі дні остаточно розтопили залишки студеної зими. Підросла і паша. Про це повідомляє Роман Клим, пише Репортер.

Літування розпочалося на більш як 20 верховинських високогірних пасовищах

Перший заступник голови Білоберізької тергромади Василь Пилипюк каже, що цього року на території їхньої громади діє декілька полонин: Велика Дуконя, Глистовата, Гоїччина, Озерний, Гостівці та Луковиця. Луковиця – найбільша за площею полонина не території району, частина якої розташована на території Зеленської сільської ради.

Відома всім Веснарка з її туристичним потенціалом, цьогорічний сезон проігнорувала

До господарів, які взяли в оренду полонини, але не літують і не доглядають, застосовуватимуть «санкції». Голова Зеленської громади Володимир Феркаляк каже, збільшуватимуть ставки орендної плати удвічі, а то й утричі.

У нашій громаді розпочали полонинське літування на Ґаджіні, Псарівці, Лудовій, Прелучному, Смотричі, Щівнику, Керничному і Менчолику, – говорить Володимир Феркаляк. – Шкода, що інші полонини, особливо відома всім Веснарка з її туристичним потенціалом, цьогорічний сезон проігнорувала.

До господарів, які взяли в оренду полонини, але не літують і не доглядають, застосовуватимуть «санкції»

Власник полонини Менчолик Василь Філіпчук розповідає, що вийшли літувати 24 травня.

 Йти, чи ні? – таких думок у голові навіть не виникало. Менчолик – полонина наша, дідівська, тож ґаздувати тут треба, продовжуючи промисел предків. Випасаємо 30 особин дійного стада, 40 – «єлового»: теличок і бичків, є також 9 коней, – каже подружжя Василя і Оксани Філіпчуків із Синиць.

Також вийшли в полонини господарі, які знаходяться на території Верховинської селищної ради. Ґаздуватимуть у цьому році на Буков’єні, Ділу, Германівці, Скуповій, Кринті, Бибратківці, Костричі, Угорському та інших.

Ґаздувати треба, продовжуючи промисел предків
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.