Соціум

У Івано-Франківську обговорюють новий бюджет участі – анкетування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Розробка нової моделі бюджету участі в Івано-Франківську увійшла до фази активних обговорень. ГО «Івано-Франківський регіональний центр» спільно з мерією міста розпочали зустрічі з франківцями.

Спершу сформували ініціативну групу, яка має виробити новий формат бюджету участі. Вона складається з представників громадського сектору, освіти, медицини, бізнесу та міської влади. Далі розробили онлайн-опитувальник і запросили франківців висловити їхнє бачення формату. Анкетування триває – до 10 січня, долучайтеся.

Але проміжні підсумки опитування вже є. В анкетуванні поки що взяли участь 52 людини, серед них жінок – 55%. Щодо віку, то 38% – 36-45 років, 15 % – 46-60 років, і 40% молоді віком від 18 до 35.

Читайте Ідеї змагаються за гроші. Які проекти мають шанс на бюджет участі Івано-Франківська

За підсумками анкетування, більшість респондентів вважає, що оптимальним є поділ проектів на дві категорії – малі й великі (82% опитуваних). Щодо максимальної вартості проектів, то 46% вважають, що малий має бути до 100 тис грн, 37% – до 50 тис грн. Вартість великого проекту, на думку учасників опитування, має становити до 500 тис грн (43%), не більше 300 тис – 37%, до 200 тис – 15%.

62% переконані, що слід приймати й допускати до голосування проекти будь-якої тематики.

Трохи більше половини учасників опитування вважають, що подавати проекти і голосувати за них можуть люди незалежно від офіційно підтвердженої реєстрації місця проживання в Івано-Франківську (відповідно 51% і 57% голосів). Бути автором проекту та голосувати можна з 18 років, вважають респонденти (63% і 59%).

90% опитаних переконані, що за відбір і моніторинг реалізації проектів має відповідати робоча група, сформована за відкритою формулою за участі всіх охочих.

До теми У Франківську за гроші бюджету участі відреставрували двері кам‘яниці на Мазепи, 36 (ФОТО)

79% стверджують, що основне завдання бюджету участі – активізувати мешканців навколо спільних ідей, потреб, проблем.

Наразі триває розробка проекту положення про бюджет участі. Наприкінці грудня відбулися дві зустрічі з учасниками ініціативної групи та авторами проектів попередніх періодів. Ще кілька зустрічей заплановані на січень. Окрім того, невдовзі проект положення про бюджет участі буде виставлений для обговорення.

Усі деталі:

Наталія Кобильчак, ГО «Івано-Франківський регіональний центр», тел. (066)2187287, [email protected]

Христина Костирко, Івано-Франківська міська рада, тел. 533260 , [email protected]

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.