У Франківську обговорили туризм у Дністровському регіональному ландшафтному парку імені Сергія Дідича. Унікальну природу парку потрібно популяризувати і залучати туристів – про це йшлося на круглому столі 11 червня.
Основна мета круглого столу – не дати збудувати на Дністрі ГЕС, а розвивати рекреаційний туризм у парку.
У липні Дністровському регіональному ландшафтному парку імені Дідича у Тлумацькому районі виповниться 25 років. Тут представлена унікальна флора і фауна.
“Влітку ми почали визначати межі парку. Також хочемо описати кожну ділянку, яка є у парку, – розповідає Михайло Ковтун, директор КП “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені С. Дідича”. – Лише первоцвітів з Червоної книги у нас 15 видів, а ще є водоспад “Дівочі сльози”. На території парку понад 30 пам’яток архітектури. Також на території є вісім музеїв.”
Парк запрошує інвесторів, представників малого бізнесу. Михайло Ковтун закликає подавати ідеї, щоб зробити місце туристично привабливим.
“Ми хочемо розробити інтерактивну карту Дністровського каньйону для зручності планування мандрівок, – каже Володимир Гергелюк, громадський активіст, голова ГО “Наш Захід”. – Для популяризації всіх населених пунктів Дністровського каньйону хочемо зробити щорічні масові змагання “Дністровська регата”. Ідея полягає в тому, щоб залучити аматорів-учасників сплавів”‘
Другий крок – розвиток інфраструктури: готелі й ресторани для туристів, говорить Гергелюк.
“Основний клієнт – це молодь, школи. Якщо ви хочете протягом п’яти років мати гарантовано 20 тисяч відвідувачів, вам потрібно знайти якісний продукт для туристичних дитячих груп, – рекомендував Володимир Бучко, заступник директора з наукової роботи Галицького національного природного парку. – Треба робити те, що ще ніхто не робить, але воно цікаве”.
У майбутньому на території парку планують відкрити геологічний музей “Штольня” і будувати еко-поселення, а також розвивати рибальство.
Comments are closed.