Соціум

У Франківську вдруге провели вишкіл для цивільних. Де й навіщо (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цими вихідними 19-20 листопада у Франківську провели дводенну тактичну підготовку цивільних. Вишкіл організовують вже вдруге – перший відбувся ще влітку. Організатори – ГО “Порт Франківськ” та  Ігор Крицак, співорганізатор “Франківського півмарафону”.

Навчали учасників запрошені інструктори організації “Альфа Селф Дефенс“. Загалом у вишколі взяли участь 37 цивільних різних професій. У суботу, 20 листопада, після першого дня вишколу в громадському ресторані Urban Space 100 провели публічне обговорення “Де і навіщо цивільним отримувати навички військової справи”, пише Репортер.

Вишкіл для цивільних

ГО “Альфа Селф Дефенс” виникла у 2019 році з Українського загону інструкторів, створеного у 2014 році за участі федерації панкратіону України. Основні напрямки їх роботи – національно-патріотичне і військово-патріотичне виховання. 

З початку повномасштабного вторгнення ми почали активно готувати військових, бо побачили, що багато хлопців пішло до лав ЗСУ, але зброю тримали перший раз, – говорить віцепрезидент організації “Альфа Селф Дефенс” Артур Булигін. – А з липня ми побачили необхідність такої підготовки і для цивільних – вони хотіли, зверталися і запитували”.

За цей час підготовку від ГО “Альфа Селф Дефенс” пройшло понад 5000 цивільних і військових.

Основне місце роботи – Київ, але інструктори виїжджають і на передову та в інші міста.

На вишкіл зголосилися 37 цивільних

Основні напрямки навчань – тактична підготовка, індивідуальне поводження зі зброєю, інженерно-саперна та  мінна справа, тактична медицина, штурмовий альпінізм. Проводять також і польові табори для більш підготовлених, де вони удосконалюють тактичні навички.

В організації працює вісім інструкторів. Кожен має свій напрямок. Один із тренерів вишколу – Олександр Гусак з 20-річним досвідом служби у спецпідрозділі.

Зараз у людей – багато зброї на руках. Але навчальних центрів, де можна навчити таку кількість, немає. До нас приходять і ЗСУ і цивільні, – говорить Олександр Гусак. – За Україну не треба вмирати, за Україну треба вбивати. Ми намагаємося показати, як працювати зі зброєю, як її тримати, як з нею рухатися. Коли ви потрапите у підрозділ, вас там навчать. Але ми показуємо суть. Навіть якщо ти не будеш воювати, ми показуємо, як зайняти позицію в себе вдома, сісти біля вікна чи дверей і до тебе в хату вже ніхто не прийде. І ти й твоя сім’я залишитеся цілими”.

вишкіл новини Івано-Франківська

Франківець Руслан Колішенко – успішний бізнесмен. Разом із тим 11 років – в ЗСУ. Каже, втрат на війні можна уникнути лише ретельною підготовкою.

Колішенко радить кожному не втрачати час і здобувати вміння у військовій справі на таких вишколах.

Війна триває і буде тривати ще довго і кожен боєздатний цивільний – це потенційний мобілізований. А підготовлений мобілізований – набагато краще, ніж не підготовлений, – говорить Руслан Колішенко. – Часу і ресурсу на підготовку – в нас мало і є проблема з не зовсім навченими людьми. Це призводить до того, що з підрозділу мало хто виживає. Втрат можна уникнути лише підготовкою. Щоби не вмерти, треба тренуватися.

Артур Булигін розповідає, що на вишколи від “Альфа Селф Дефенс” приходять і хлопці із зони бойових дій. Зокрема, навчаються міським боям, бо розуміють, що це їм може спасти життя

Ми заняття проводимо однаково для всіх, але з цивільними – трохи цікавіше і прикольніше. Бо бачиш як ці айтішники чи начальники змінюються на очах, починають відчувати себе на крок ближчими до ЗСУ, розуміють, що і вони можуть тримати оборону чи навіть йти в наступ, – каже Олександр Гусак.

Вишкіл рекомендуюють усім боєздатним

Цивільні ставляться до цього як до гри. Мають багато внутрішнього ресурсу, який не до кінця розкритий. Але коли з ними три дні позайматися, вони працюють як цілісний організм і деколи навіть краще ніж військові, – додає Руслан Колішенко.

Участь у вишколі – платна. Цей вишкіл отримав підтримку грантової програми громадського ресторану Urban Space 100.  На організацію вишколу виділили 27 000 грн. Відтак дводенне навчання для кожного учасника обійшлося у 650 грн.

Співорганізатор вишколу Ігор Крицак говорить, що й сам постійно працює над своїми навичками на різних вишколах.

Йти на війну – страшно. Йти на війну треба, щоби вижити, захистити й перемогти. Коли мій рівень підготовки зростає, то і впевненість моя теж зростає, – каже Крицак.

За анонсами наступних вишколів можна стежити на сторінках Ігоря Крицака та БФ “Порт Франківськ”.

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.