Соціум

У Франківську студенти заклали «Капсулу часу», яку відкриють у 2091 році (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 17 листопада, на Бульварі молоді в Івано-Франківську заклали «Капсулу часу» – послання до майбутніх поколінь. Захід присвятили Дню студента.

Капсулу мають відкрити на святкування 100 років незалежності України, пише Репортер.

За словами керівника «Спілки забудівників» Миколи Филюка, нинішній День студента затьмарений війною. І дуже важливо задокументувати воєнні злочини росії та розповісти про них нащадкам.

Символічно, що «Капсулу часу» ми закладаємо в новому мікрорайоні, окрасою якого буде цей бульвар, – говорить Микола Филюк. – Бо молодь – це рушійна сила кожного суспільства. Вона встигає вчитися, волонтерити, створювати власні стартапи та круті проєкти. Саме молодь надихає нас і дає силу. Хотілося б, аби наші нащадки відкрили цю капсулу і сказали: в нас були мудрі предки, які боролися та творили Україну.

Ідея провести таку акцію належить Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради. Мета – описати особливість і важливість сьогоднішньої сторінки історії як нації в цілому, так і окремих особистостей.

Ми запросили взяти участь у заході студентство й заклади середньої освіти. Дуже важливо, аби майбутні покоління знали історію та розуміли, які емоції відчували теперішні мешканці Івано-Франківська, – каже директор департаменту Віталій Матешко.

Окрім того, в такий спосіб влада хотіла об’єднати молодь міста навколо теми національної гідності та активної громадянської позиції.

Найголовніше завдання нашого покоління – зберегти Українську Державу, – говорить міський голова Руслан Марцінків. – Триває бій за Україну. На жаль, ми втрачаємо найкращих хлопців і дівчат. Але ми віримо, що переможемо. І сьогоднішнім заходом ми показуємо, що Україна була, є і буде великою державою.

Студентка Університету Короля Данила Софія Шкварок розповідає, що студенди вишу написали понад 20 листів у майбутнє. Вони, перш за все, бажали свободи наступним поколінням, зазначаючи, що це для українців – найважливіше. Закликали популяризувати українську мову та берегти традиції. А також, обіцяли відбудувати зруйновані міста та поставити Україну на ноги.

Наші студенти – найкращі, найкреативніші, найстійкіші та кращі, ніж ми. Ми маємо брати з них приклад, – додав ректор медуніверситету Микола Рожко. – Я дуже вдячний студентству, що вони будують Україну та захищають її. Сьогоднішній захід має нагадати всім, що ми єдині, незламні і нікого не боїмося. І думаємо не про вчорашній, а про завтрашній день.

Читайте: У Франківську з великим концертом виступить Хор імені Верьовки (ВІДЕО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.