Соціум

У Франківську штучний інтелект вперше в Україні допоміг виявити туберкульоз

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську вперше в Україні почали виявляти туберкульоз в людини за допомогою штучного інтелекту. Івано-Франківський фтизіопульмонологічний центр отримав надсучасне обладнання – блок розширення EX-mobile, у який вмонтований штучний інтелект.

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

штучний інтелект, технології, новини Івано-Франківськ

Радуцький каже, що блок зі штучним інтелектом може автоматично проводити діагностику під час рентген-обстеження грудної клітки.

Ураження легень зображуються у вигляді теплових карт і контурів. Також визначається ймовірність ураження від 0 до 100%. Також програма узагальнює результати та локалізацію джерела. Як наслідок, скринінг пацієнтів займатиме менше часу, що дозволить лікарю швидше обробляти результати обстежень, – роказує Михайло Радуцький.

Читайте: Франківські медики провели складне протезування аорти та врятували життя 55-річному чоловіку

За його словами, до повномасштабної війни Україна посідала одне з перших місць за темпами поширення туберкульозу у Європі. Під час широкомасштабної війни ситуація погіршилися, адже проводиться менше обстежень та рідше виявляються пацієнти на ранніх стадіях хвороби.

Тому вкрай важливо своєчасно виявити захворювання завдяки ранній діагностиці. Наразі у закладі налагоджують роботу обладнання, щоб проводити масові рентген-дослідження та допомогти медикам встановлювати діагнози. Важливо відзначити, що штучний інтелект не визначає діагноз, а лише рекомендує. Безпосередньо діагноз встановлює лікар, – каже Радуцький.

Зараз автоматизовану обробку діагностичних даних використовують у декількох десятках країнах світу. Тому тепер українські пацієнти теж можуть проходити обстеження із використання сучасних технологій.

Читайте: На Франківщині збільшилась кількість хворих на туберкульоз: які причини

Нагадаємо, влітку 2023 року Верховна Рада ухвалила закон нашого Комітету 3269-IX про подолання туберкульозу в Україні. Документ запроваджує європейські стандарти профілактики та лікування захворювання, щоб покращити ситуацію із подоланням захворювання в Україні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.