Соціум

Франківські медики провели складне протезування аорти та врятували життя 55-річному чоловіку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні провели операцію 55-річному Анатолію Рудіку з гострим розшаруванням аневризми аорти.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці лікарні.

Чоловік потрапив до лікарні з болями в грудній клітці та задишкою. В ЦМКЛ йому діагностували гостре розшарування відділу аорти. Це загрожувало життю хворого можливістю розвитку тампонади серця чи ризиком виникнення ішемічного інсульту.

При такому діагнозі розшаровується внутрішня стінка аорти (інтима). Найгіршим наслідком цього є те, що це призводить до порушення кровопостачання інших органів та систем, а також судин головного мозку, — говорить кардіохірург Тарас Гудзенко.

Лікар зазначає, що зазвичай причиною розшарування аорти є не вилікувана артеріальна гіпертензія.

Операцію робили в умовах штучного кровообігу, під час якого на основному етапі оперативного втручання проводився циркуляторний арешт.

Читайте: Ювенали Калущини з початку року притягнули до відповідальності 12 батьків

Циркуляторний арешт — це повне вимкнення кровообігу в організмі, за винятком головного мозку (антеградна церебральна перфузія), в умовах глибокої гіпотермії (для захисту органів і тканин, температуру тіла знижують апаратом до 18 градусів Цельсія). Це все робиться для того, щоб кардіохірурги мали змогу поставити затискачі на аорту та замінити її на протез, — каже кардіоанестезіолог Андрій Вовчук.

Для операції використали протез, який придбали в рамках державної програми МОЗ. Також кардіохірургам під час операції вдалося реконструювати та зберегти Анаталію Рудіку його власний аортальний клапан.

Минулої п’ятниці Анатолія Рудіка успішно виписали з ЦМКЛ. Чоловік почувається добре, хоч каже, що до цього випадку, який загрожував його життю, він майже ніколи не хворів.

Хіба перед тим ковідом в тяжкій формі. Але коли зараз став почувати себе дуже зле, то хвилювався, щоб у мене не стався інсульт або інфаркт. Тому, після того як сказали, що потрібно зробити операцію, я не вагався, — говорить Анатолій Рудік.

Читайте: Кожен обмін не дає дихати. Андріана Бойчук чекає чоловіка з полону

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.