Соціум

У Франківську посадили дуб – символ допомоги Україні від Франції

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 16 квітня, у парку Шевченка посадили дуб – на знак дружби та співпраці між Францією та Україною. Організувала акцію громадська організація «Парі ІФ», яка займається розвитком французької мови у Франківську.

На посадці дерева були гості із Франції, зокрема президент Офісу європейської та міжнародної співпраці міста Кліші Лоран Конверсі. Також – студенти факультету іноземних мов ПНУ, міський голова Руслан Марцінків та охочі, що долучилися до акції, пише Репортер.

Сергій Єрьомін, керівник ГО «Парі ІФ», каже, що дружба між містом Кліші та Івано-Франківськом триває давно. І приємно, що є такі відносини.

Дуб нам подарував палац Потоцьких ще 14 липня на Національний день Франції, що є дуже символічно. Ми хотіли посадити його одразу, але втілили лише тепер. Дуб – це міць, це український та французький символ, це дерево, яке має імідж, що тішить всіх навколо, – говорить Сергій Єрьомін.

Читайте також: “Француз” з Донбасу. Сергій Єрьомін – про життя спочатку, Франківськ і французьку мову

Зі слів міського голови Руслана Марцінківа, місто Кліші від початку повномасштабного вторгнення надає допомогу військовим та цивільним в Україні.

Ми співпрацюємо з усіма країнами, які надають нам допомогу, – каже Марцінків. – Важливо, що у такий час делегація Франції приїхала до нас, і ми маємо змогу співпрацювати. Зокрема, нам потрібно покращувати надання медичної допомоги ЗСУ. Проєкт із Францією розрахований саме на допомогу воїнам, які залишилися без кінцівок.

Для студентів – це також була практика. Вони мали змогу поспілкуватись, послухати французьку мову від корінних її носіїв.

Читайте: «Найбільше дратує, коли чую російську». Француз Алексі Одоне закохався в Україну і переїхав сюди жити

Паскаль Рендер – француз, який вже 25 років живе на Прикарпатті, каже, що прийшов садити дерево, аби зміцнити дружбу та між нашими країнами. На його думку, вибрали посадити саме дуб, бо це дерево сили та вічності.

Авторка: Ангеліна Каратник

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.