Соціум

У Франківську польову кухню планують влаштовувати раз на тиждень

Google+PinterestLinkedInTumblr

У четвер, 15 грудня, в Івано-Франківську запрацювала перша польова кухня на колесах.

Сьогодні годували людей на подвір’ї ліцею №17 на Набережній, пише Репортер.

У Франківську влаштували польову кухню

Поки що польову кухню влаштували у тестовому режимі. Її організувало міське управління з надзвичайних ситуацій.

Надалі міський голова буде інформувати, в який день і де саме розгорнемо польову кухню, – каже начальник управління з надзвичайних ситуацій Ігор Влізло. – Якщо буде попит, можливо, робитимемо це і  двічі на тиждень. Будемо вибирати локацію, де прийде якнайбільше людей.

Польова кухня – на колесах, тож її можуть привезти в будь-яку частину міста. За словами Ігоря Влізла, обиратимуть райони, де мешкають старші та самотні люди. Пригощатимуть першим, другим і чаєм. За день можуть нагодувати 500 мешканців.

На випадок блекауту у Франківську годуватимуть самотніх людей На Набережній була польова кухня

Як повідомив міський голова Руслан Марцінків, наступний район, де буде мобільна кухня, – Бельведерська.

На випадок серйозних проблем, наприклад блекауту, гарячу їжу готуватиме польова кухня при центральній міській лікарні. Обладнання лікарні передала Мальтійська служба допомоги. У випадку аварії, коли світла не буде ніде, їсти хворим готуватимуть на польовій кухні, використовуючи лише солярку, бензин і дрова.

Польова кухня у Франківську

Польова кухня у лікарні може забезпечити 400 порцій. А у тяжкій ситуації, коли змога буде готувати лише одну страву, тут нагодують 800 людей. Як повідомили у медзакладі, усі працівники лікарняної кухні пройдуть вишкіл з готування їжі в нових умовах.

Також ми домовились з військовими, вони нададуть нам свою польову кухню у випадку блекауту, – говорить Ігор Влізло. – А ще самотні, соціально незахищені люди перебувають у нас на контролі. За можливості, хоча б раз у день будемо розвозити їжу у визначені місця, про які перед тим інформуватимемо. Там соціально незахищені мешканці зможуть поїсти або взяти порцію з собою.

Читайте: У Франківську фестиваль “Коляда на Майзлях” відбудеться попри війну

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.