Представники тергромад кажуть, що нині їм бракує фахових працівників і така співпраця допоможе їм розвиватися і приймати фахові рішення. професій
«Підписання угоди про співпрацю з навчальними закладами дасть можливість активізувати процес децентралізації і розвитку громад, – говорить Володимир Попович, голова Ланчинської ОТГ. – Зокрема, потрібна участь фахівців у розробці стратегій громад, соціально-культурного розвитку, проведенні енергоаудиту бюджетних установ. Угода дасть поштовх до співпраці. ОТГ мають статус мікро регіону з правом підписання прямих угод і це пришвидшить процес адаптації в діяльності громади на місцях». професій
Голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак додає, що завдяки співпраці ректори університетів побачать проблеми і потреби, які є в громадах. Тоді, можливо, вдасться підготувати необхідних фахівців для роботи в ОТГ.
Так, голова Тлумацької ОТГ розповідає, що їх земляк розробив у виші план енергоефективності Тлумача. І коли він внесе до цього плану й навколишні села, що нині входять до Тлумацької громади, ОТГ готове заплатити йому за цю роботу.
Проректорка з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Ліліана Гораль каже, що університет готує для тергромад фахівців і вже нині активно з ними співпрацює.
Зокрема, нині ІФНТУНГ надає консультацію з реконструкції і техніко-економічному обґрунтуванню проекту реконструкції колії у Брошнівосадській ОТГ.
На Прикарпатті збільшать бюджети ОТГ за рахунок податків з лісових земель
«Наш університет якісно готує кадри як для адміністративноі роботи, так і для технічної, – говорить Гораль. – Наші випускники працюють на посадах фінансистів, економістів, бухгалтерів. Також популярні фахівці з туризму, рентного регулювання і земельного кадастру. Фахівці університету дають консультації з цих питань, зокрема допомагають з енергоаудитом. ОТГ нині потребують кваліфікованих кадрів і ми їм з цим допомагаємо».
Ректор медуніверситету Микола Рожко каже, що колись райради мали право навчати дітей за рахунок райооних коштів, аби вони потім працювали у районах лікарями. І нині університет повертається до такої практики.
«Тепер діти з районів можуть навчатися в нас за гроші ОТГ і потім працюватимуть у своїх громадах. Тергромади можуть з нами заключати угоди – ми готові, – каже Рожко. – Согодні за такими угодами у нас вже навчаються два студенти з Тлумача, один з Косова, два з Галича і один із Сумської області».
Громада на мільйон? У печеніжинському дитсадку обвалилася стеля (ВІДЕО)
Міський голова Франкіаська Руслан Марцінків розповідає, що про утворення франківської тергромади поки говорити рано. Припускає, що процес запуститься вже після президентських виборів.
«Нині Франківськ веде переговори з громадами про створення ОТГ. Основна проблема, що місто не має меж з населеними пунктами, – говорить мер. – Наприклад, хочуть приєднатися Підпечари, але немає межі з Угорниками і Микитинцями. Тому це питання ще треба вирішити».
Каже, бракує кваліфікованих кадрів, зокрема молоді. Тож місто тісно співпрацює з університетом нафти і газу, де готують управлінців, направляє свої кадри на підвищення кваліфікації.
Ярмарок відбувся за ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.
Директор Івано-Франківського регіонального відділення Юрій Стефанчук звернув увагу, що проведене соціологічне опитування показало, проблема кадрового забезпечення в ОТГ насправді існує.
«Ярмарок вакансій» передбачає залучення професіоналів для розвитку громади і підвищення кваліфікації працівників, які прагнуть отримати нові знання з огляду на вимоги часу, – говорить Стефанчук. – На жаль, понад 80% випускників вишів не працюють за своїми спеціальностями. Тому в умовах децентралізації, коли в громадах створюють нові робочі місця, дуже важливо залучати молодих, креативних людей з новим баченням розвитку. Ми намагаємось створити умови для зменшення еміграції прикарпатців».
Цього року Івано-Франківське регіональне відділення АМУ вже підписало меморандуми про співпрацю з Прикарпатським університетом ім. В. Стефаника та ІФНТУНГ.
Comments are closed.