Соціум

У Франківському апеляційному суді критично бракує суддів (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кадровий голод. В Івано-Франківському апеляційному суді критично бракує суддів кримінальної палати. З шести служителів Феміди залишилося тільки четверо.

Про це під час пресконференції розповів голова Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Гриновецький. Каже, один із суддів наразі служить у Збройних Силах України, а в іншого закінчились повноваження. І попри таку катастрофічну ситуацію з кадрами та надмірне навантаження – фахівців з інших регіонів на підмогу місцевим не переводять, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Не всі справи ми навіть встигаємо вивчити, тому і відкладаємо, адже вирішується доля людей, – говорить голова Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Гриновецький. – Кадрову кризу по місцевих судах нашій владі тимчасово вдалося врегулювати. Майже у всі місцеві суди прислані люди з прифронтових областей. Тому суди першої інстанції вже не мають такої відчутної кадрової кризи.

Читайте також: Аби ворогу не дісталося. Як франківець з позивним «Студент» під артобстрілом техніку рятував

Та попри таку непросту ситуацію і війну працюють судді у звичному режимі. До роботи, кажуть, додалися й нові категорії позовів – чимало освітян оскаржують відсторонення від роботи.

Таких справ є багато, – каже секретарка судової палати з розгляду цивільних справ Івано-Франківського апеляційного суду Лілія Василишин. – Люди не погоджуються з тим, що вони мали проходити обов’язкове щеплення від ковіду. На сьогодні усі вони допущені до роботи у зв’язку з війною.

Серед злочинів, які найчастіше розглядає кримінальна палата – кермування автомобілем в алкогольному чи наркотичному сп’янінні. Показник таких справ, кажуть у суді, тільки збільшується.

Загалом за перше півріччя 2022 року на розгляді у суді перебувало понад 33 тисячі судових матеріалів та справ. З них понад 80% вдалося завершити.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні