Соціум

Творчість, благодійність та підтримка. 7 проєктів отримають підтримку від програми «Ґранти Теплого міста»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Програма «Ґранти Теплого міста» оголосила переможців конкурсу проєктів весняної хвилі 2024 року.  Цього разу комісія, до якої увійшли громадські активісти, відібрала сім проєктів. Троє з них перемогли у категорії до 90 тис грн. Серед переможців – ГО «Івано-Франківська асоціація медійників» з ідеєю створення серії текстових та відеоматеріалів «Після поранення», пише Репортер.

Учасники мали можливість подаватися у чотирьох категоріях – мистецькі проєкти, екологія та сталість, міський простір і прогресивна освіта. Суми фінансування – до 20 тисяч і до 90 тисяч грн. Обов’язкова умова – співфінансування заявника у розмірі 10%. За словами Ірини Стасюк, проєктної менеджерки програми «Ґранти Теплого міста», як правило, до 20 тисяч отримують початківці, які лише починають працювати із «Теплим містом», 90 тисяч – це досвідчені організації й партнери.

Гроші для фінансування проєктів надає американський приватний фонд розвитку демократії National Endowment for Democracy. А «Тепле місто» розподіляє кошти на ті потреби, які має громада та місто Івано-Франківськ. Грант може отримати тільки неприбуткова організація – на комерційні, неполітичні проєкти і проєкти без релігійного підтексту. За словами Ірини Стасюк, з 2015 року програма «Ґранти Теплого міста»  підтримала понад 120 проєктів на загальну суму 2 млн 600 тис грн.

Маємо сім переможців. Завжди обираємо шість проєктів. Але цього року ми підекономили кошти і в нас зʼявилася можливість дофінансувати сьомий проєкт із залученням коштів від благодійників, – говорить Ірина Стасюк. – Переможців визначили через два етапи відбору: технічний відбір і співбесіда. Коли всі вимоги в заявці виконані, ми запрошуємо команди на захист проєктів, і незалежна комісія з громадських активістів обирає переможців.

Читайте також: Іграшки від «Жужика». Михайло та Ганна Степнови з Миколаєва відкрили у Франківську власну справу

Пітчинг цієї хвилі відбувся у понеділок, 24 червня.  Переможців програми «Ґранти Теплого міста» обирають за актуальністю теми, можливістю реалізації проєкту в громаді та спроможністю команди.

У складі журі проєктні пропозиції оцінювали:

  • заступниця директора Департаменту стратегічного розвитку та цифрових трансформацій Івано-Франківської міської ради Христина Гнатів
  • письменник, громадський діяч, співзасновник мистецького простору «Ваґабундо» Ростислав Шпук
  • заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради Артур Прокіпчук
  • доктор технічних наук, професор, проректор Університету Короля Данила з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Максим Карпаш;
  • співкоординаторка простору початкової ІТ-освіти Roboclub IF Олена Манів-Головецька.

У категорії до 90 тисяч гривень фінансування від програми «Ґранти Теплого міста» отримають:

  • ГО «Громадська ініціатива Галичини» з мистецьким благодійним проєктом «На шапку». Проведуть серію концертів та публічних заходів на підтримку онкохворих дітей в Івано-Франківську. Під час події кожен охочий зможе зробити пожертву на придбання медичного обладнання;
  • ГО «Івано-Франківська асоціація медійників» із проєктом «Після поранення». Планують створити серію з 12 матеріалів про аспекти адаптації поранених військових до цивільного життя: інтерв’ю з експертами, історії військових, аналітичні матеріали про виклики, пов‘язані із психологічною та фізичною реабілітацією. Публікації вийдуть в онлайн-медіа «Репортер». Проєкт має на меті запустити діалог й активності щодо реабілітації та адаптації захисників після поранень;
  • ГО «Культурно-освітнє товариство інвалідів УМГ» із проєктом «Табір “Клаптикове літо” для дітей волонтерів та дітей-волонтерів». Команда організує безплатне активне творче дозвілля. Таким чином автори проєкту хочуть розвантажити батьків та підтримати в дітей бажання допомагати.

Читайте також:  З полонини у степи. Історія вівчаря та військового Івана Максим’юка

Творчість для дітей волонтерів

Наталя Філіппська, організаторка літнього табору для дітей “Клаптикове літо для дітей-волонтерів та дітей батьків-волонтерів”. За ідеєю проєкту планується проведення літнього табору в чотири зміни для різних вікових категорій.

Ми запрошуємо батьків, в яких батьки волонтерять і дітей, які волонтерять самі, – говорить Наталя Філіппська.

Табір “Клаптикове літо” передбачає творчість. Основний напрям – шиття. Але діти будуть також шити, гачкувати, вишивати, валяти, ходити на тематичні екскурсії та пікніки.

Таким чином ми хочемо цим дітям, які вкладають свій внесок у волонтерство, віддячити і показати, що їхня праця і допомога – цінні, – каже Наталя Філіппська. – Цей табір є логічним продовженням курсу крою і шиття, який ми робили для волонтерів – навчали дорослих шити адаптивний одяг. І ми зауважили, скільки дітей крутиться біля своїх батьків, які волонтерять і не мають, куди дітей залишити.

Кожна зміна має охопити близько 10 дітей. Загалом – 40-50 учасників табору. У таборі працюватимуть з дітьми від чотирьох років. Будуть зміни для дітей віком 4-6, 7-12 і для підлітків – від 12 до 16 років.

З наших занять діти виходять зазвичай з результатом. Вони починають щось шити і це завершують, аби побачити кінцевий результат. Концепція нашого табору – допомагати шити те, що хочуть шити діти чи дорослі, – розповідає Філіппська.

Планують розпочати з 15 липня. Тож з 1 липня розпочнеться реєстрація. Перш за все участь у таборі запропонують волонтерам, які в “Клаптику” шиють адаптивний одяг, маскувальні сітки, м’які ноші. І долучати інших волонтерів.

У категорії програми «Ґранти Теплого міста» до 20 тисяч гривень перемогли:

  • БО «Благодійний фонд ДНЗ “Ромашка”» з проєктом «Здорові діти — здорова нація». Планують запровадити в дитячому садку навчально-фізкультурну програму із заняттями на балансувальній координаційній доріжці та з використанням аеробних тренажерів — степперів;
  • громадська організація «Дружини Янголів» із проєктом «Дружини Янголів: розправити крила». Планують організувати фотовиставку, героїнями якої стануть 10 дружин загиблих захисників. Мета проєкту — надати соціально-психологічну підтримку дружинам загиблих захисників та сприяти зниженню стигматизації цих жінок у суспільстві;
  • ініціативна група «Сім’я Шумахерів» із проєктом «Сувеніри для військових у реабілітаційний центр». У межах проєкту виготовлять сувеніри ручної роботи, які пізніше відправлять військовим на фронт та в реабілітаційні центри. 

Читайте також: 

Лялька – то два турнікети. Як школярки з Франківська в’яжуть іграшки і помагають ЗСУ

Ще один проєкт отримав часткове фінансування із залишку ґрантового бюджету. ГО «Нові крила» планують провести триденний екоретрит для ветеранів «Дністер запрошує»

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.