У неділю, 24 березня, поряд з новим будівельним парканом на міському озері у Франківську містяни зібралися на пікнік за вільну від забудов відпочинкову зону на озері. На «пікнік» прийшло близько сотні франківців. Люди тримають в руках плакати «Озеро має дихати», «Івано-Церківськ», «Тут уже зайнято для відпочинку», пише Репортер.
На пікнік прийшли батьки з дітьми, спортсмени, літні люди. Серед присутніх збирають підписи проти забудови зеленої зони біля міського озера.
За словами активістів, вони не проти церкви, але проти того, аби віддавати рекреаційну зону під чергову забудову. Зокрема вони вимагають скасування рішення сесії Івано-Франківської міської ради 2021 року про дозвіл будівництва сакральної споруди на ділянці біля міського озера поруч тенісних кортів. Люди залишають свої підписи та коментарі під листом, аби зеленій зоні дали спокій.
Ми всі обурилися цьому факту і просто зібралися разом, аби не діяти окремо, – говорить одна з активісток Яніна Доценко. – Мене особисто обурило. Я загуглила, що за даними 2017 року у Франківську понад 60 церков. Я думаю, що їх достатньо. Ми не потребуємо ще більше храмів, ми потребуємо, аби на території храмів будувалися реабілітаційні центри для військових, реабілітаційні центри для вимушено переміщених людей. Але, будь ласка, робіть це в себе на своїй території.
За словами Олександра, мешканця одного з будинків поруч, забудовник попереджав, що біля їхнього будинку буде невеличка капличка.
Ми побачили паркан і план забудови, що тут має бути 16-метрова церква. А це далеко не капличка, – говорить Олександр.
До теми: Суд по “Лилику”. Представник Балагури стверджує, що статус пам’ятки на Шевченка, 12 – недійсний
Активісти, що прийшли на імпровізований пікнік, планують розмалювати паркан на місці майбутньої будови та висадити квіти.
Наша мета донести тим, хто збирається тут щось будувати, що ми не проти якоїсь там конкретної інституції, – говорить засновниця франківської ініціативи “Франківськ який треба берегти” Марія Козакевич. – Ми виступаємо за те, аби вберегти це місце недоторканим для того, щоб тут далі росли дерева. Хоча, на превеликий жаль, уже півтора десятка дерев зрізали. Ми за те, аби тут росли трава і квіти, аби наші діти могли тут відпочивати і спілкуватися з природою.
Нагадаємо, днями стало відомо, що УГКЦ збудує у Франківську біля озера каплицю на 150 м² та дитячий майданчик.
Як кажуть в архієпархії, при парафії діятиме християнський садочок. Відповідно до задуму архітекторів, храм, площею близько 150 м², опісля богослужінь трансформуватиметься в ігрову кімнату, де батьки зможуть залишити своїх дітей з вихователями. Для активного дозвілля влітку передбачено облаштування дитячого майданчика навколо каплиці.
Як парафіянину греко-католицької церкви, мені дуже шкода, що наші церковники шукають Бога в стінах, у куполах, склі, бетоні, – говорить Володимир Матковський, учасник акції. – Вони забули, що храм – це кожна людина. І ті, хто тут зібралися, і ті, хто приходять до них на сповідь, на Службу Божу. Як громадянину цього міста, мені дуже прикро, що міська рада і мер забули, що вони є владою не греко-католицької громади чи православної, а всіх містян. Те, що вони в 2021 році провели це рішення, без громадських слухань – показує їхню безвідповідальність.
Читайте також: УГКЦ збудує у Франківську біля озера каплицю на 150 м² та дитячий майданчик
Авторка: Світлана Лелик
Comments are closed.