Соціум

То скільки коштує паспорт?

Google+PinterestLinkedInTumblr

Два тижні тому на прес-конференції начальник обласного відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб управління МВС в області Сергій Саїв наголосив на тому, що ціна на виготовлення закордонних паспортів – єдина по всій Україні. «Репортер» вирішив це перевірити.

За словами полковника міліції Саїва, виготовлення паспорта за 30 днів коштує 343,38 грн. плюс послуги банку, за 10 днів – 862,08 плюс послуги, за три дні – 1049,59 грн., з тим же плюсом. Ці тарифи затверджені по всій Україні та погоджені у департаменті міністерства, сказав він. І знов наголосив, що всі ці цифри – єдині.

…Пішли в паспортний стіл. На вулиці зауважили багато людей з папочками та документами. То була черга. У невеличкому приміщенні нервово очікували ще чоловік з тридцять. На них усіх – лише дві працівниці, які приймали та реєстрували документи. Зайняли чергу. Шум-гам. Люди сваряться, хтось хоче влізти попереду інших.

«Ви підніміться до заступ­ника начальника, там вам усе розкажуть, – співчутливо каже один чоловік із черги. – Я тут чекаю, аби отримати терміновий паспорт». Питаємо, а скільки коштує такий? «Та сказали 1200 з чимось заплатити», – відповідає чоловік. Але ж сам паспорт коштує 1049? «Не знаю, сказали стільки заплатити, – не дивується чоловік. – Аби вже видали, бо дуже потрібний».

Заступника начальника обласного відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб управління МВС в області звуть Андрій Якуб’як. Його кабінет розташований на четвертому поверсі. Біля дверей черги немає. Кажемо: «Терміново потрібен паспорт для мандрівки за кордон». Відповідь: «Це коштує від 1500 до 1800 грн. Треба принести паспорт, ідентифікаційний код – і до начальника, він усе вирішить». Начальника не застали.

Далі – іншим шляхом. Редакція, телефон, офіційне представ­лення. Секретарка Сергія Саїва підтверджує, що начальника немає, мовляв, перед вихідними – постійні наради та виклики. Жінка кличе до телефону того ж Андрія Якуб’яка. Перше запитання: «Чому ціни все ж таки різні?».

«Якщо людина сама подає пакет документів, то це буде коштувати 1049 грн., – відповідає Якуб’як. – Але якщо людині треба підготувати пакет документів, тоді ціна зростає до 1246 грн. Тому що там збільшується ціна на бланк».

А от щодо тих 1500-1800 грн., каже, що не готовий відповісти. Пообіцяв усе уточнити в начальника та передзвонити. Чекаємо…

Івано-Франківщина займає п’яту позицію в Україні за кількістю виданих закордонних паспортів. Кажуть, що з початку цього року вже зробили 13 тисяч, а, наприклад, за минулий рік – 38 тисяч.

Виготовленням закордонних паспортів займається підприємство «Документ». Єдиною проб­лемою тут називають черги, скаржаться на брак робочих рук. За словами Сергія Саїва, на кожного із 77 працівників, які оформляють паспорти у 16 районах області, приходиться по 156 тисяч прикарпатців.

Кажуть, що незабаром запровадять біометричні паспорти, де інформацію про людину можна буде прочитати з кінчика пальця чи зіниці ока. Цікаво, а скільки коштуватиме таке задоволення?

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.