Соціум

Суд по «Лилику». Представник Балагури відкликав позов — справу закрили

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 18 квітня, в Івано-Франківському окружному адміністративному суді відбулося засідання у справі щодо реконструкції памʼятки архітектури на Шевченка, 12.  

Новий власник будинку Володимир Балагура подав позов до суду на міський департамент архітектури, аби через суд отримати містобудівні умови та обмеження на реконструкцію будинку на Шевченка, 12. Хоча такі роботи в статусі памʼятки — неможливі. Представник Балагури в суді намагався довести, що її статус — недійсний, пише «Репортер».

Засідання суду щодо реконструкції памʼятки архітектури на Шевченка, 12

Нагадаємо, на засіданні 19 березня стало відомо, що наказом від 15 березня 2024 року цей будинок внесений до Державного реєстру памʼяток України разом із ще 542 обʼєктами культурної спадщини на Прикарпатті. Відповідно, реконструкція цього будинку є неможливою. А вимога надати містобудівні умови та обмеження на реконструкцію будинку на Шевченка, 12 — є порушенням статусу памʼятки.

На судовому засіданні представник позивача Євген Мануляк ставив під сумнів законну силу не лише рішення від 1994 року про внесення будинку по вулиці Шевченка, 12 до реєстру пам’яток архітектури, а й історико-архітектурний опорний план Івано-Франківська. А потім додав, що наказ Мінкульту для нього є несподіванкою.

Якщо у 1994 році вся процедура була невідповідною, то не можна у 2024 році визнати це правильним, — сказав Мануляк.

Читайте: «Лилик» – як бізнес-об’єкт. Франківський забудовник через суд хоче скасувати статус пам’ятки на Шевченка, 12

До справи долучили представників міського департаменту архітектури та управління культури, національностей і релігій ОВА, які мали компетентно розʼяснити, чому памʼятку на Шевченка, 12 не можна реконструювати. Але на наступні два засідання представник позивача Євген Мануляк не з’являвся через лікарняний. Не прийшов і на засідання у четвер, 18 квітня. Натомість передав клопотання про закриття справи.

На підставі статті 189 КАС України відмовився від позову і попросив закрити провадження.

Суд постановив провадження за позовом Володимира Балагури закрити. Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Нагадаємо, що свого часу у 2020 році власник будинку на площі Ринок, 6 Костянтин Бородайко через Львівський окружний адмінсуд домігся вилучення пам’ятки з реєстру, спираючись на порушення нормативної бази в рішеннях облради станом на 1983 рік, і по суті звів новий будинок.

Тепер його шляхом пішла і його дружина, власниця колишнього кінотеатру «Трембіта» Світлана Бородайко. У 2023 році вона подала позов до Івано-Франківського окружного адмінсуду про винесення з реєстру памʼяток колишнього кінотеатру «Трембіта». Але потім забрала позов. І вже цього року власники «Трембіти» звернулися до Львівського окружного адмінсуду, аби таки вилучити «Трембіту» з реєстру пам’яток.

Читайте також: То «Дністер», то «Трембіта». Які пам’ятки втратив Франківськ за останні роки

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.