Соціум

Студенти ПНУ зібрали на благодійній акції понад 20 тис грн на ЗСУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 14 листопада, на факультеті історії політології і міжнародних відносин ПНУ відбулась благодійна акція «Мак пам’яті». Її присвятили вшануванню пам’яті загиблих у Першій світовій війні.

Під час благодійної акції, продавали маки, виготовлені студентами та солодощі. Гаслом заходу став заклик «Мак придбай – ЗСУ допомагай». На акції зібрали 20 663 грн, повідомляють у пресслужбі Прикарпатського університету.

Студенти ПНУ зібрали на благодійній акції понад 20 тис грн на ЗСУ

Зібрані кошти передадуть на потреби студентів та студенток факультету історії політології і міжнародних відносин, які перебувають в лавах Збройних Сил України.

Такий захід проводять на факультеті історії, політології і міжнародних відносин з 2014 року. Як наголошують організатори, у першій половині листопада 105 років тому, завершилася Перша світова війна. Й у всьому світі вшановують пам’ять загиблих у Великій війні. Завдяки поезії канадського військового лікаря Джона Маккрея «На полях Фландрії» (1915), маки стали символами полеглих у боях. Ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії (США).

У багатьох країнах колишньої антинімецької коаліції 11 листопада (день завершення Першої світової війни у 1914 р.) є державним святом і відзначається під різними назвами: у США – це «День ветеранів», у Франції, Бельгії та Новій Зеландії – «День перемир’я», у Великобританії, Канаді, Австралії – день поминання загиблих у Першій світовій війні.

З ініціативи доцентів Романа Сливки та Ірини Закутинської до акції долучилися студенти кафедри географії та природознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.