Соціум

«Стале домогосподарство» у Франківську. Як зекономити 15 % сімейного бюджету

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої суботи у громадському ресторані «Urban Space 100» в Івано-Франківську відбулася підсумкова зустріч учасників міжнародної програми «Стале домогосподарство».

domog (2)

Це освітня програма для родин, 8-тижневий експеримент, упродовж якого вони у власному побуті застосовували поради щодо енергозбереження, сортування сміття, зменшення витрат води, навчалися заощаджувати гроші та вести екодружній стиль життя.

За словами координатора програми в Україні Галини Гупан, Прикарпаття – єдина пілотна область, де запровадили цей проект. Його започаткували у 2013 році.

«Це пілотна фаза, нова для України, – говорить Галина Гупан. – Результати по Івано-Франківську перевершили всі наші сподівання. Ми більше як утричі перевищили те, чого від нас чекав наш донор – шведська агенція міжнародного розвитку та співробітництва «Sida». Зараз у Франківську є понад 2000 домогосподарств, а це 6,5 тисячі членів родин, які взяли участь у проекті».

domog (1)

Гупан стверджує, родинам, які пройшли програму, вдалося в середньому до 18 % знизити витрати електроенергії, до 17 % – води, до 28 % – відходів. А це для домогосподарства в середньому – 15 % загальної економії сімейного бюд­жету. Таких результатів родини досягли, просто змінивши свої побутові звички.

Учасники проекту на зустрічі також поділилися власними історіями – як змінився їхній стиль життя. Наприклад, франківчанці Оксані Іванюк вдалося скоротити витрати на комунальні послуги до 60 %. Також вона майже цілком відмовилася від поліетиленових пакетів. Студентка Христина Магас розповіла про те, що до проекту залучила батьків. Зараз в їхній родині використовують лише екологічні миючі засоби – соду, господарське мило, гірчичний порошок. Також вони вирощують свої продукти, для цього облаштували біля будинку невелику грядку.

Програма «Стале домогосподарство» є продовженням в Україні міжнародного освітнього руху «Екокоманди», який діє в Ірландії, Нідерландах, Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Швеції, Угорщині, Польщі, В’єтнамі, США та інших. Україна – 23 країна, що приєдналася до програми.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: