Соціум

Спалахів скарлатини на Прикарпатті немає – санлікар

Google+PinterestLinkedInTumblr

У суботу, 5 березня, Калуська міська рада повідомила про 18 випадків скарлатини серед учнів громади.

За словами головного санлікаря Прикарпаття Руслана Савчука, ситуація із захворюванням під контролем, спалахів хвороби немає, пише Репортер.

Спалахів скарлатини на Прикарпатті немає - санлікар

Ці випадки реєструються від початку року, вони поодинокі, – каже Руслан Савчук. – Ми не говоримо про те, що в якомусь колективі є спалах, це різні навчальні заклади. Лише один хлопчик першокласник був госпіталізований у медзаклад. Там він отримував лікування протягом 7 днів і на сьогодні його вже виписали з лікарні.

За словами Руслана Савчука, у повідомленні Калуської влади йшлося про всі випадки з початку цього року, а не за короткий період. Поодинокі випадки скарлатини фіксуються час від часу в різних громадах області.

Тож про карантин поки не йдеться, – говорить санлікар. – Ситуацію ми спостергіаємо, протиепідемічні заходи проводимо. Перевіряємо кожен випадок і кожну контактну особу.

Нагадаємо, як повідомила заступниця міського голови Калуша Наталія Кінаш, у Калуському ліцеї №2 є чотири випадки захворювання скарлатини, два з них в одному класі. У ліцеї здійснили кварцування та провели дезинфекцію приміщення, де навчаються діти, що захворіли.

Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, поширене переважно серед дітей. Передається повітряно-крапельним шляхом, через предмети та харчові продукти. Симптоми – температура, лихоманка, збльшення мигдаликів, почервоніння горла, нудота і блювота. Вакцини від скарлатини немає.

Хворих на Covid-19 більшає

Також Руслан Савчук повідомив про зростання захворюваності на Covid-19 на Прикарпатті. За попередній тиждень по області підтвердили 574 нові випадки недуги. Ріст захворюваності за тиждень – понад 35%.

Якщо за весь січень у нас було 429, то у лютому – понад 400 на тиждень, – каже головний санлікар області. – Це штам Омікрон та його субваріанти, у тому числі Кракен. Він характеризується швидшою передачею. Але симптоматика не помінялася.

Зараз в Івано-Франківській області ліжкомісця з хворими на коронавірус зайняті на рівні 17-18%. Загалом розгорнуті понад 1000 ліжкомісць, вони забезпечені киснем. За словами Савчука, в разі швидкого зростання захворюваності медзаклади готові надавати допомогу.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.