Соціум

Скульптор з Коломиї створює пам’ятник Грушевському для міста Маріуполь

Google+PinterestLinkedInTumblr
Проєкт пам’ятника Грушевському, який планують встановити у Маріуполі, створив коломийський скульптор Василь Андрушко.

Про це повідомив керівник ГО “Центр творчих ініціатив “Єдність” міста Маріуполь Анатолій Бутенко, пише Суспільне.Карпати.

Зініціював створення постаменту сам Анатолій Бутенко. Пам’ятник встановлять на вулиці, яка названа у честь Михайла Грушевського. За словами Анатолія Бутенка, це буде перший на Донеччині пам’ятник Михайлу Грушевському.

“Крайня точка, де є скромний пам’ятник, – у селищі Гоголеве Полтавської області. У Черкаській області немає, Сумській, Дніпропетроській немає. Ми плануємо поставити пам’ятник Грушевському за 70 км від офіційного кордону з Росією. Він буде стояти обличчям у бік Донецька. Сподіваємося, що його магічний погляд приверне увагу тих, хто знаходиться в окупації, і вони зрозуміють, що Україна простягне руку, що ми готові до миру, а вони поставляться до нас з розумінням”, – додав Бутенко.

Скульптор Василь Андрушко розповідає, що вже почав роботу над пам’ятником. У своїй коломийській майстерні він виготовить ліплення з глини у натуральну величину. Потім зніматиме форми. Цей виріб відправлять у Львів, де пам’ятник оздоблять бронзою.

Зараз ініціатори встановлення пам’ятника шукають благодійників та людей, які готові допомогти фінансово. І на Сході, і на Заході України цю ідею популяризують між населенням, каже Анатолій Бутенко.

“Ми намагаємося агітувати, переконуємо керівництво, шукаємо меценатів і тих людей, які зможуть поділитися коштами і дати нам можливість створити пам’ятник. Мова йде не лише про благодійні гроші. Я думаю, що у місцевому бюджеті все ж знайдуться гроші на це. Незабаром буде розмова з керівництвом міста”, – каже Бутенко.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.