Соціум

Що з їдальнею і хто проректор? В ІФНТУНГ кандидати у ректори зустрілися з виборцями

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У понеділок, 1 травня, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) відбулася зустріч з кандидатами перед другим туром виборів ректора.

У зустрічі взяли участь двоє кандидатів – Сергій Куровець та Ігор Чудик. Подію ініціював студентський оргкомітет, пише Репортер.

ІФНТУНГ, кандидати, ректори

Запитання кандидатам мали ставити по черзі: із залу та ті, які надійшли попередньо на гугл-форму. Обидва кандидати не розкрили, хто займе посади проректорів: сказали, що про це говорити зарано. Чудик запевнив, що це будуть люди з університету.

Не буде питань, повʼязаних з особистісними стосунками, – сказав Ігор Чудик.

Куровець натомість сказав, що розглядає на посаду проректора кандидатуру чоловіка, який не працює в університеті.

ІФНТУНГ, кандидати, ректори
Кандидати у ректори Сергій Куровець та Ігор Чудик відповідали на запитання

Читайте також: Вибори ректора ІФНТУНГ – погляд колишнього студента

Їдальня та борги студентів у ІФТУНГ

Також працівників і студентів університету цікавило, як проходитиме навчальний процес у звʼязку зі зміщенням різдвяних канікул, чи відновиться центр культури навчального закладу. А ще, чи запрацює їдальня та буфети в ІФНТУНГ.

Зокрема, обидва кандидати пообіцяли найближчим часом відкрити їдальні. Також із залу прозвучало запитання – що буде з боргами за гуртожиток і навчання, які постійно ростуть? Зокрема, у списках є ті, хто вже давно випустився та отримав диплом.

Це питання можна врегулювати тільки у правовому полі, – говорить Ігор Чудик. – Треба провести аналіз причин, чому таке відбувається.

Читайте також: Хроніки війни. Як працюють на Прикарпатті релоковані університети

Ми повинні перейти до схеми як працюють інші університети: не дозволити розтягувати оплату за навчання, не дозволяти поселення в гуртожиток без оплати за перший рік. Звичайно, є борги, які вже треба списати за терміном давності, – каже Сергій Куровець.

Також прозвучало запитання, що заважало зробити речі з їхніх передвиборних програм на посадах проректорів, на яких вони перебували досі. На це кандидати сказали, що не мали достатньо повноважень, аби впроваджувати зміни.

На запитання, як мотивуватимуть перспективних викладачів – адже цього навчального року з ІФНТУНГ звільнилося багато спеціалістів – Чудик пообіцяв шукати в компаніях-партнерах і залучати тих, хто звільнився, на воркшопи. Куровець сказав, що повертатиме добрих викладачів за програмою Visiting Professor.

Насамкінець Сергій Куровець, відповідаючи на питання, сказав, що не уникнути скорочення сторожів, прибиральників та іншого персоналу. Натомість Ігор Чудик обіцяв, що знайде місце для всіх.

Другий тур виборів ректора пройде у вівторок, 2 травня. Проголосувати можна буде з 09:00 до 15:00.

Автор: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.