Погляд

Вибори ректора ІФНТУНГ – погляд колишнього студента

Google+PinterestLinkedInTumblr

25 квітня відбудуться вибори ректора ІФНТУНГ. Для мене це дуже важлива подія. По-перше, я сам там навчався, а по-друге, хочу, щоб локальна вища освіта розвивалась та давала свої додані ефекти. Університет – це про те, як виглядатиме наше місто, країна, які таланти зможе виростити й підтримати. Але давайте ширше розберемось, чому особа ректора так важлива в усій цій історії, пише Володимир Радевич у Репортері.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

Загалом, на мій погляд колишнього студента ІФНТУНГ, в університет вступають з двох причин:

  1. Якісна освіта (та наука)
  2. Якісна спільнота

І ці два моменти реалізовує саме ректор.

Як менеджер зі стратегічним баченням, як вістря напрямку розвитку університету – через свої характерні особливості та компетенції. Хоч як би зараз не було важко після нереалізованих можливостей попереднього ректора – потенціал є.

Перш за все, новий ректор повинен мати добре стратегічне бачення. Це означає чітку мету та ціль для свого університету, чіткий план досягнення цих цілей. Також ректор повинен бути відкритим до нових ідей, швидко реагувати на зміни, адже ринок і спільноти не стоять на місці. Стратегічне бачення + відкритість до пропозицій та взаємодій (як з колективом, так і з студентами) = досягнення цілей та постійна актуальність.

Другим важливим фактором є лідерство. Ректор повинен бути прикладом для своїх працівників і студентів та вести їх до успіху, підтримувати ініціативність та створювати платформу для прояву ініціатив. Він мусить мати здатність співпрацювати з іншими лідерами екосистеми, в яку залучений, зокрема з державними органами, бізнес-спільнотою та громадою.

Крім того, важливо мати здатність до ефективної, прозорої комунікації. Ректор має налагоджувати спілкування зі студентами, працівниками, громадськістю. Він повинен бути відкритим до відгуків і думок інших, озброюючись ними, щоб покращити університет, його навчальні програми, кампуси.

Загалом, якби мій голос вирішував, то я б підтримав кандидатуру Ліліани Гораль. Бо як колишній студент університету, знаю, що вона прогресивна людина, має велике бачення, лідерські якості, стратегічне мислення та здатність до ефективної комунікації. Ліліана Гораль готова до змін і розвитку, розуміє тенденції та виклики, що виникають в освіті, має знання та навички, необхідні для досягнення успіху свого університету.

Автор: Володимир Радевич

Максим Карпаш: Ректор здорової людини

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.