Соціум

Що таке еко-басейн – розповідає Імпербуд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Європі особливою популярністю користуються еко-басейни, які облаштовують не тільки на ділянці, але й у заміських клубах, спа-комплексах, інших громадських місцях. Що таке еко-басейн і чим він відрізняється від звичайного?

Мрієте про красивий, комфортний і безпечний басейн для відпочинку всієї сім’ї? Імпербуд має величезний досвід в цій справі, і вже успішно реалізував безліч проектів та пропонує привабливу вартість басейну під ключ – переконайтеся самі!

Що таке еко-басейн

Ні для кого не секрет, що в природних ставках вода завжди чиста. При цьому для її очищення не використовують будь-які фільтри або хімічні речовини. Такий басейн можна спокійно облаштувати на будь-якій ділянці. Вода в ньому не буде мати неприємного запаху хлорки, зате в ньому добре почуваються рослини, навіть риби.

Як відбувається очищення води в еко-басейнах

Насправді принцип роботи такого басейну досить простий, але одночасно і складний. Природний резервуар розділений на дві частини з перепадом висот від 0,3 до 5 м. Найглибша частина відводиться для плавання. Друга виконує функцію очищення води. Туди висаджують спеціальні рослини. Крім рослин, також додатково можна заселити сюди колонії мікроорганізмів, що очищають воду.

Дві частини еко-басейну – обов’язкова умова, але їх можна і поєднати, тоді водойма буде нагадувати ставок з зарослями. Також допустимі кілька зон, призначених для очищення води. У цьому випадку басейн стане повноцінною екосистемою.

Рослини для еко-басейну

Вода в еко-басейні очищається природним шляхом. Головне – правильно підібрати рослини. Назвати точно, скільки знадобиться рослин, складно.

З вибором рослин краще звернутися до професіоналів, тим більше, у такій водоймі має бути три рівня рослинності. Їх утворюють мілководні, прибережні або глибоководні рослини.

Чим відрізняється еко-басейн від звичайного

Для створення еко-басейну застосовують залиту бетоном або уже готову пластикову чашу. При цьому чаша обов’язково повинна бути захищена від проникнення ґрунтових вод. Це важливо, щоб не пошкодити екосистему.

Дно зони для купання засипають природними матеріалами – галькою або піском. У вступній частині з часом з’являються донні відкладення. Їх чіпати не можна, адже вони необхідні для життя рослин і мікроорганізмів.

Підігрівати воду в таких басейнах можна. Як і у випадку зі звичайними басейнами, рух води в такому резервуарі відбувається за рахунок насоса. Для очищення води ніякі хімічні реагенти або інші знезаражувальні системи не потрібні. Цю роль виконують рослини. Для еко-басейну може знадобитися аерація. Але все залежить від умов клімату. При нестачі кисню вода може зацвітати.

Взимку воду з басейну не зливають. Це необхідно, щоб зберегти живу біосистему. У деяких країнах з холодним кліматом такі басейни перетворюють на ковзанку.

Для будівництва еко-басейну потрібен не один місяць. Його побудова коштує недешево. Але всі витрати виправдають себе, адже в результаті на ділянці з’явиться гарна водойма. Її головні переваги – чиста вода, пишна рослинність і прохолода навіть у спекотні дні.

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.