Соціум

Руслан Марцінків: Завдяки партнерам можемо подарувати відпочинок у Європі дітям наших захисників

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вранці 2 лютого автобус з 49 дітьми загиблих героїв, поранених військових, учасників бойових дій з Івано-Франківської громади вирушив до угорського міста Дебрецен. Там дітей чекає насичена розважальна програма та пізнавальні екскурсії у визначні місця.

Руслан Марцінків: Завдяки партнерам можемо подарувати відпочинок у Європі дітям наших захисників

Це вже друга така екскурсійна поїздка дітей пільгових категорій до Угорщини. Перша відбулася 22 січня з участю 40 дітей захисників та захисниць з Івано-Франківської громади. По дорозі до Угорщини франківських дітей прийняло закарпатське місто Берегове. Там вони відпочили перед перетином кордону, а згодом також відвідали аквапарк у  столиці Угорщини Будапешті та мали екскурсію у старому місті.

Таку пізнавальну подорож для дітей вдалося організувати в рамках тристороннього транскордонного співробітництва між містом Дебреценом (Угорщина), Берегівською та Івано-Франківською громадами. Безпосередньо співпрацю між очільниками трьох міст — Ласло Паппом із Дебрецена, Золтаном Баб’яком із Берегового та Русланом Марцінківим із Івано-Франківська – вдалося налагодити торік у листопаді. Це сталося під час другого форуму «Re:Open Zakarpattia 2022», який фокусувався і на дискусіях про майбутню відбудову/модернізацію України.

Читайте: Діти підуть до школи з 13 лютого, – Марцінків

Цього року самоврядування міста Дебрецена планує забезпечити однотижневе перебування для 200 українських дітей віком від 10 до 16 років включно з безкоштовним проживанням, харчуванням та програмою відпочинку, повідомив на своїй сторінці в фейсбуці міський голова Берегового Золтан Баб’як. При цьому Берегівська громада бере безпосередню участь у прийомі та відправці дітей за кордон. У рамках тристороннього співробітництва Берегове планує відправити на відпочинок і своїх дітей в Дебрецен та Івано-Франківськ залежно від ситуації в Україні.

Це не перша поїздка діток наших захисників за кордон. Завдяки співпраці, яку Івано-Франківськ намагається щораз розширювати, ми маємо можливість подарувати такий відпочинок у містах Європи діткам учасників бойових дій. Наше місто підтримує родини тих, хто став на захист України і всіх нас. Дуже сподіваємося, що такий відпочинок зможемо організовувати частіше, – сказав міський голова Руслан Марцінків.

Читайте Руслан Марцінків: Івано-Франківськ був і буде надійною твердинею незалежности України

Торік улітку 350 дітей загиблих та чинних учасників бойових дій з міської громади мали двотижневі мандрівки до польських міст Кошалін, Рибнік, Ополе та Люблін.

Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради повідомив, що запрошення на поїздку до Угорщини діє для дітей віком 10-16 років: з числа сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, учасників АТО/ООС, захисників та захисниць України; діти поранених учасників АТО/ООС, захисників/захисниць України; діти захисників/захисниць України зі статусом ВПО; діти осіб з інвалідністю внаслідок війни; діти багатодітних сімей учасників бойових дій. При наявності вільних місць до подорожі будуть запрошені діти з числа захисників/захисниць України (в т. ч. діти тих батьків, які не мають посвідчень учасників бойових дій).

Читайте Руслан Марцінків: Чим більше якісного українського кіно, тим сильніша Україна

Поїздка має тривати 7 днів з насиченою екскурсійною програмою, безкоштовним проживанням, харчуванням і супроводом. При цьому Департамент соціальної політики наголосив, що до списку включають дітей в міру подання повного пакету документів. Більш детальна інформація — за номером +380994724826 (департамент соціальної політики ІФМР).

Дебрецен — одне з ключових міст Угорщини, яке за останні кілька років змогло залучити безпрецедентні інвестиції, зокрема для будівництва заводу BMW, розвитку інфраструктури як частини транскордонних маршрутів та supply chains (ланцюжків поставок), — наголосив Дмитро Тужанський, директор ГО «Інститут центральноєвропейської стратегії», що була організатором форуму «Re:Open Zakarpattia 2022». — Дебрецен до того ж є найбільшим і близьким до України містом. Фактично Західна Україна і Дебрецен перебувають в одному т. зв. Карпатському регіоні. В умовах дуже непростих українсько-угорських відносин на державному та політичному рівні цей проєкт є дуже важливим сигналом для політиків від муніципалітетів, які працюють безпосередньо з людьми та готові показувати приклад, як саме має відбуватися співпраця між сусідами попри всі розбіжності та непорозуміння.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.