Соціум

Призову дали строк

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпатті почався весняний призов до армії. Як заявляють у Міноборони, він має бути передостаннім, а останній — восени. Втім, документів із цього приводу ще ніхто не бачив.

Кілька місяців Україною ходять чутки, що вже наступного року хлопців перестануть призивати на строкову службу до армії. Про це говорять роками, але останнім часом — усе конкретніше. Так, минулого року перший заступник начальника Генштабу віце-адмірал Ігор Кабаненко заявив: «Ми маємо такі плани, щоб в кінці наступного року провести останній призов на строкову військову службу». Згодом ці слова підтвердив міністр оборони Павло Лебедєв, а вже недавно, 4 березня, перший заступник міністра оборони Олександр Олійник прямо заявив — осінній призов-2013 стане останнім. За його словами, до цього терміну армію мають укомплектувати контрактниками.

Заяви керівництва Міноборони у військкоматах не коментують. Але кажуть, що документально це поки що ніде не відображено. «Наразі у нас немає чіткої вказівки, що осінній призов 2013 року буде останнім, — каже майор Валерій Волинков, заступник військового комісара обласного військкомату. — Зараз ми проводимо весняний призов, а також набираємо людей на контрактну службу. Вже є постанови, розпорядження та директиви відносно чисельності призову, призовники проходять медогляд».

З іншого боку, у військкоматах відзначають, що держава дійсно звернула більше уваги на конт­рактників. «Сьогодні збільшують грошове забезпечення військово­службовців-контрактників, — говорить Валерій Волинков. – Зарплата починається від 1800 грн., а якщо контрактник служить у високомобільних десантних військах, то отримує від 3500 грн.. З підписанням другого контракту зарплатня збільшується. Крім того, є великий соціальний пакет для військовослужбовців».

Уже зараз для контрактної служби на Прикарпатті відібрали 48 осіб, 24 хлопці вже уклали відповідні угоди. А загалом протягом весни на строкову службу від нашої області мають піти 380 призовників. Планове завдання по контракт­никах — 301 людина.

Міністерські заяви є, а от паперів немає. От і розберися, кому вірити. Цього року весняний призов почався у понеділок, 1 квітня. На Прикарпатті, крім обласної призовної комісії, працюють ще 16 міських і районних.

Підлітки скаржаться на здоров’я

У 2011 році Український інститут соціальних дослід­жень імені Олександра Яременка та представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні опублікували результати соціологічного дослідження в межах міжнародного проекту «Здоров’я та поведінкові орієн­тації учнівської молоді». Дослідники проаналізували вплив соціального середовища на формування здоров’я учнівської молоді віком 11‑17 років.

За результатами дослідження, переважна більшість українських підлітків не вважають себе здоровими. І чим старшими вони стають, тим гірше оцінюють свій стан. Якщо серед шестикласників майже третина (27%) оцінила стан свого здоров’я «чудово», то серед студентів таких лише 8%.

Про наявність хронічного захворювання, інвалідності або медичних показань (наприклад, цукровий діабет, артрит, алергії або церебральний параліч), діагностовані лікарем, повідомили 14% опитаних. Кількість дітей із хронічними розладами здоров’я повільно зростає з віком: від 13% серед шестикласників до 18% серед студентів.

Минулого року в Івано-Франківській області визнали непридатними до військової служби 14% тих, кого викликали на призовні комісії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.