Майже 18% звернень від споживачів, які надходять у відділ звернень компанії стосуються розрахунків за спожиту електроенергію. У кол-центр із такими питаннями звертається кожен другий: 314 965 із 705 276 звернень.
Саме тому в компанії розробляють сервіси, які допомагають споживачу оперативно отримувати необхідну інформацію.
- Як дізнатися суму до оплати?
- Де перевірити стан своїх розрахунків?
- Коли можуть вимкнути електроенергію за несплату?
Відповіді на ці та інші актуальні питання з електропостачання надає комерційний директор АТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Дацко.
Як можна перевірити стан та правильність своїх розрахунків за електроенергію?
Звіритися ви можете, переглянувши рахунки та акти звіряння, які розносять контролери. Також звіритися можна у Центрі обслуговування клієнтів у вашій філії або, зателефонувавши к Кол-центр за безкоштовним номером 0 800 50 40 20. Окрім цього, якщо ви є активним користувачем Інтернету, ви можете зареєструватися у «Персональному кабінеті» на нашому сайті та звірити розрахунки там.
Що робити, якщо контролер не приніс рахунок? Як дізнатися суму до оплати?
Дізнатися суму до оплати можна:
– зателефонувавши у Кол-центр компанії за безкоштовним номером 0 800 50 40 20;
– зареєструвавшись у «Персональному кабінеті» на сайті компанії;
– звернувшись у відділення Укрпошти, Ощадбанку, Приватбанку або інших банків.;
– через систему самооблугвоування з мобільного зателефонувавши у Кол-центр, вибравши в меню цифру «2» та дотримуючись інструкцій.
– через СМС-повідомлення на номер 2909 у форматі 945 25012345 7856, де 945 – код ПАТ «Прикарпаттяобленерго», 25012345 – особовий рахунок, 7856-показник лічильника. Або для двозонних лічильників 945 25012345 7856/3267, де 945 – код АТ «Прикарпаттяобленерго», 25012345 – особовий рахунок, 7856/3267-показник лічильника по зонах.
Який термін оплати за світло з моменту отримання рахунка?
Оплатити потрібно протягом 10 днів з моменту отримання рахунка. Якщо ж з якихось причин ви не отримали рахунок, дізнатися суму до оплати можна у нашому Кол-центрі.
У випадку, якщо у споживача є переплата – рахунок до нього не приносять.
Де можна оплатити за послугу електропостачання?
Оплатити за світло можна:
– у відділенні Ощадбанку та Приватбанку;
– у банківських відділеннях та відділеннях «Укрпошти»;
– через платіжні термінали та центри самообслуговування «Приватбанку», Райффайзен Банк Аваль» та «24nonstop»;- через сервіс «Персональний кабінет» на сайті обленерго за адресою www.my.oe.if.ua;
– через Інтернет-банкінг «Приват 24»;
– через систему моментальних Інтернет-розрахунків Webmoney;
– через систему Інтернет-розрахунків Portmone.com за комунальні послуги, у тому числі за електроенергію;
– через сервіс *135# на вашому мобільному телефоні для абонентів оператора мобільного зв’язку *МТС.
Коли можуть вимкнути електроенергію за несплату?
Якщо споживач не сплачує за електроенергію протягом 10 днів після терміну зазначеного у договорі або у рахунку, та, якщо компанія не отримала повідомлення про оплату, на 20-ий день йому вручається письмове попередження про відключення електричної енергії. У разі несплати, на 30-ий день після отримання попередження, обленерго вимикає електропостачання боржнику.
Хочу зазначити, що законом забороняється відключати споживачів перед вихідними та святковими днями.
Як відновити електропостачання, якщо його вимкнули за несплату?
Для відновлення електропостачання після відключення треба звернутися у Центр обслуговування клієнтів, що знаходиться у філії компанії за місцем проживання, оплатити наявну заборгованість та вартість повторного підключення. Згідно з Законом, електропостачання буде відновлене протягом 3 днів у містах та 7 днів – у сільській місцевості, після оплати споживачем заборгованості, витрат на повторне підключення та збитків, завданих енергопостачальнику.
У яких випадках обленерго може надіслати СМС-повідомлення споживачам?
Ми можемо надсилати повідомлення:
– про планові вимкнення.
– з сумою до оплати. Таке СМС може бути підставою для оплати за електроенергію у відділенні банку, відділенні Укрпошти та у «Персональному кабінеті, тощо. Щоб отримувати такі СМС достатньо заповнити онлайн-форму на сайті компанії, вказавши свої дані, номер особового рахунку та мобільний, і через 5 днів з моменту реєстрації на номер клієнта починають приходити актуальні сповіщення. Або залишити свій номер телефону в Кол-центрі.
– про заборгованість – у разі отримання такого повідомлення споживачу потрібно терміново здійснити оплату.
Якщо споживач не має змоги заплатити за світло, що йому робити?
В такому випадку споживач може звернутися у РЕМ або Центр обслуговування клієнтів із заявою та укласти договір про реструктуризацію боргу. Для цього потрібно надати довідки, що підтверджують його неплатоспроможність.
Як оформити пільги щодо сплати за використану електроенергію?
Споживачу треба звернутися з відповідною письмовою заявою та оригіналом документу, що підтверджує право на пільгу в Центр обслуговування клієнтів або філію за місцем проживання. Пільга починає діяти з дня подання заяви.
Як проводити розрахунки за електричну енергію, якщо призначена субсидія?
Якщо споживачу призначена субсидія, то кошти зараховуються тільки після надходження їх від соцзахисту та відображаються у рахунках, які вам приносять контролери. Тому важливо проводити оплату за світло по рахунках.
Що потрібно для того, щоб укласти договір на користування електроенергією?
Власнику будинку чи квартири необхідно звернутися у РЕМ (Центр обслуговування клієнтів) та надати наступні документи та їх копії: витяг з реєстру про право на власність чи користування; паспорт; ідентифікаційний код.
Яким чином можна сконтактувати з фахівцями АТ «Прикарпаттяобленерго»?
– зателефонувати у цілодобовий Кол-центр за безкоштовним номером 0800504020
– зареєструватись у системі «Персональний кабінет».
– надіслати звернення через сайт компанії
– надіслати звернення поштою на адресу м. Івано-Франківськ, вул. Індустріальна, 34;
– звернутись у Центр обслуговування клієнтів у філії компанії за місцем проживання.
Comments are closed.