Соціум

Прикарпаття отримало шість кисневих станцій та інше важливе медобладнання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З початку року до медичних закладів Прикарпаття, окрім критично-важливих кисневих станцій поставлено ще низку обладнання – ангіограф, п’ять пересувних та чотири стаціонарних рентгенівських апарати, два електрокардіографи, п’ять капнографів тощо.

Такі дані озвучив Віктор Ляшко під час робочого візиту до Прикарпаття, де провів робочу нараду спільно з керівництвом обласної адміністрації, йдеться на сайті МОЗ, пише Репортер.

Разом з місцевою владою міністр охорони здоров’я також обговорив питання забезпечення медиків гідною заробітною платою на рівні  не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та 13 500 гривень для медичної сестри та питання посилення менеджменту в лікарнях.

Віктор Ляшко, наголосив, що медики, які працюють повний робочий день, не повинні отримувати зарплату нижче зазначеного рівня.

До теми: У Франківську обладнують реанімобус для поранених на війні (ФОТО)

Навіть під час війни ми не зупиняємося і продовжуємо посилювати матеріально-технічну базу наших лікарень, щоб вони були готові щодня протистояти викликам, спричиненим повномасштабним вторгненням росії на нашу територію. З початку року нам вже вдалося значно покращити забезпечення лікарень. Зокрема, частина обладнання була закуплена за бюджетні кошти та коштом проєктів Світового банку і Глобального фонду. Вагома частина надійшла як гуманітарна допомога від наших міжнародних партнерів та завдяки коштам UNITED24, — зазначив Віктор Ляшко.

Міністр охорони здоров’я нагадав, що з початком наступного етапу медичної реформи обладнання буде постачатися в лікарні відповідно до кластерного розподілу в спроможній мережі області.

Читайте: 10 відповідей на запитання франківців про щеплення дітей перед садочком і школою

Такий підхід сприятиме раціональному розподілу дороговартісного обладнання між медичними закладами. Також унеможливить ситуації, коли дорогий апарат буде встановлено у лікарні, в якій він працюватиме лише обмежений проміжок часу або ж не працюватиме взагалі через відсутність необхідних фахівців.

До теми: Вірус без кордонів. Чим небезпечний поліомієліт та як захиститися

Своєю чергою керівництво медзакладів має докладати зусиль, аби обладнання було змонтовано та введено в експлуатацію в максимально короткі терміни. Аби пацієнти мали доступ до якісної та безоплатної медичної допомоги.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.