Соціум

Президента просять врегулювати джипінг в Карпатах – зареєстрували петицію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

9 вересня на сайті президента України з‘явилася петиція, аби врегулювати джипінг в Карпатах. Триває збір підписів. Залишилося 89 днів.

Авторка петиції – львів‘янка Христина Жук. Під джипінгом вона має на увазі пересування горами на транспорті підвищеної прохідності: джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах, багі тощо. За дві доби її вже підтримало майже 8000 людей, пише Репортер.

Джипінг у Карпатах та заповідниках України шкодить тамтешній природі, флорі та фауні, наражає на небезпеку піших туристів, сприяє ерозії ґрунтів та загалом нищить місцевість. Джипінг не є ліцензованим в Україні, – вважає Христина Жук. – Також через те, що в Україні питання джипінгу не врегульоване, до нас приїжджають люди з-за кордону (де джипінг заборонений) і також нищать наші гірські шляхи та природу загалом. 

В Україні джипінг не ліцензований і будь-хто може стати джипером.

Задля збереження унікальної природи України в петиції пропонують:

1) Врегулювати використання транспортних засобів в Карпатах. А саме за допомогою продажу та видачі ліцензій на даний вид діяльності.  Наприклад, закордоном поширена практика придбання ліцензій на даний вид послуг (а саме на джипінг).

2) Виділити окремі маршрути для оффроуду. Для зручності розробити маркування доріг та територій, де в’їзд на транспорті підвищеної прохідності без ліцензії заборонений і охороняється законом.

3) За в’їзд на територію заповідників без ліцензії штрафувати, а при повторному порушенні конфісковувати транспортні засоби на користь ЗСУ. В разі повторного порушення притягувати джиперів до кримінальної відповідальності з безповоротним відкликанням ліцензії на даний вид діяльності.

4) Отримані за ліцензування кошти спрямувати на посилення охорони заповідників за допомогою рейнджерів, які будуть патрулювати заповідні території та ловити порушників.

Поки наші захисники боронять незалежність України, ми зобов’язані зберігати її природу, – звертається до українців Христина Жук.

Нагадаємо, минулого року понад сто джипів, квадроциклів, баггі у травні влаштували трофі-експедицію в Українських Карпатах. Попри «сезон тиші», учасники буксували на гірських дорогах та виїжджали на полонини, їздили навіть не просто лісом, а й територією національних парків.

Через місяць після масштабного заїзду джипів у Карпатах поліція почала шукати винуватців.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.