Соціум

Польський уряд готує важливі зміни для біженців з України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Польський уряд оголосив про ряд змін щодо перебування біженців.

З 1 липня планують припинити виплати допомоги в розмірі 40 злотих на день на харчування та ночівлю біженців з України.  Виплати можуть залишити для громадян Польщі, які приймають вдома неповнолітніх осіб, вагітних та багатодітних жінок. Про це повідомляють в аналітичному центрі агенції працевлаштування Gremi Personal, пише Репортер.

зміни Польща для біженців з України

Також урядовці мають намір внести зміни щодо працевлаштування у спеціальному законі про тимчасову охорону біженців з України. Наразі, відповідно до положень закону, вони можуть працювати в Польщі без дозволу на роботу. Роботодавцю достатньо повідомити про це в службу зайнятості протягом 14 днів з моменту прийняття на роботу такої особи.

Згідно з пропозиціями уряду, тепер таке повідомлення має містити дані про робочий час іноземця та розмір оплати праці, яких роботодавець буде зобов’язаний дотримуватися.

Ці зміни спрямовані на захист прав українців і ефективніший контроль з боку прикордонної служби або Національної інспекції праці.

Читайте: На Прикарпатті взяли двох чоловіків, які організували канал нелегальної еміграції

Представники польського уряду переконанні, що українці, які приїхали до Польщі через війну, зможуть адаптуватися після чотирьох місяців всебічної підтримки уряду і стати більш незалежними.

Ці зміни мають стимулювати мігрантів стати більш незалежними від допомоги з одного боку, а з іншого – змушують роботодавців працевлаштовувати їх відповідальніше. Наразі біженці з України через незнання польського законодавства, мови та скрутне матеріальне становище часто наражаються на експлуатацію з боку недобросовісних роботодавців. Зміни дозволять цивілізувати ринок працевлаштування українців, на якому з середини березня зафіксовано досить багато порушень, – каже гендиректор Gremi Personal Томаш Богдевич.

За даними експертів агенції, попри те, що чоловіки є більш бажаними на ринку праці, кількість пропозицій для українських жінок також вища, ніж у березні та квітні.

Читайте: На заході України створили спецтабір для російських полонених – Малюська

За інформацією Міністерства сім’ї та соціальної політики Польщі близько 1,1 мільйона українських біженців отримали номер PESEL. Майже половина прибулих – діти та підлітки: неповнолітні становлять аж 47% осіб, що звертаються по PESEL. 48% – дорослі жінки, і лише менше 5% – дорослі чоловіки. Працевлаштувалися в Польщі вже понад 160 тисяч – тобто більше третини дорослих. 117 тисяч з них  – жінки.

Журналісти на війні. Як франківці з радіо, газети і ТБ захищають країну

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.