Відео Соціум

Папір із борщівника виготовляють в університеті нафти й газу (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Знешкодити небезпечну рослину, перетворивши її на звичайнісінький аркуш.

Папір із борщівника виготовляють в університеті нафти і газу, пише Репортер.

Роман Сав’юк четвертокурсник економічного факультету, та нині співпрацює із хіміками. Торік прийшов до них з ідеєю – замість деревини, виготовляти папір можна із сухостою.

У лабораторії задум підтримали та почали експериментувати. У якості сировини випробували борщівник Сосновського. Його подрібнюють, додають реагент, а відтак – впродовж трьох годин варять. На виході – отримують напівфабрикат, з якого можна робити папір.

А далі починається найцікавіше – створення аркушів. Целюлозу розводять у воді, пропускають через сітку, і папір набуває форми.

Борщівник комбінують із макулатурою, щоб папір виходив міцнішим. Використовують й інші рослини, які швидко ростуть. Науковці кажуть: застосовувати такий папір можна з різною метою – навіть друкувати на ньому картини.

Щоб виростити дерево, з якого роблять папір, потрібно багато років, а масштабні вирубки згубно впливають на екологію. А от борщівника з року в рік дедалі більше на Прикарпатті. Тому такої сировини – точно не забракне.

Свої винаходи науковці запатентували. Тепер працюють над тим, щоб перейти на промисловий рівень. Визнають: їхній папір у виробництві дорожчий, ніж із деревини. Проте однозначно – більш дружній до екології.

Деталі в сюжеті каналу 402:

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.