Для обмітування та обробки зрізу тканини використовують спеціальний пристрій під назвою оверлок. Дана функція представлена і в деяких швейних машинах, але в такому разі не передбачено зрізання тканини або виконується воно дуже повільно, і тільки на товстих, щільних матеріалах. Для того, щоб оверложити трикотаж або шовк, така функція швейного обладнання не підходить, для цього слід використовувати певний тип техніки. Стаціонарні оверлоки докуповуються окремо як периферійне обладнання швейної машинки. Такий пристрій самостійно робить обрізку та обробляє край за допомогою кількох ниток без розпускання матеріалу.
Особливості вибору машинок для оверлока
На сайті «Швейний світ» пропонується широкий асортимент швейного обладнання, в тому числі оверлоки. Найчастіше вони представлені моделями для побутового використання. Пристрої мають надійну конструкцію, завдяки чому їх термін експлуатації досить великий. У каталозі представлені найвідоміші та найпопулярніші бренди. Усі пристрої закуповуються безпосередньо від виробника та мають відповідний гарантійний термін. Щоб правильно підібрати обладнання, слід звернути увагу не тільки на марку виробника, а й на його функціональність: кількість операцій для виконання та кількість ниток, на яку розрахована техніка. Найчастіше оверлоки представлені такими моделями:
- двониткова. Цей різновид відноситься до бюджетних моделей і може використовуватися вдома для роботи з невеликим обсягом замовлень;
- триниткова. Цей варіант вже трохи потужніший, його використовують у невеликих ательє та майстернях з ремонту одягу;
- чотириниткова. Такий оверлок застосовують на фабриках та великих підприємствах. З його допомогою можна виконувати складні завдання зі створення акуратних та щільних швів.
Принцип роботи у всіх різновидів однаковий. Різниця полягає саме в кількості ниток, які можна використовувати для роботи.
Додаткові нюанси під час роботи з технікою
Залежно від типу лапки можна працювати з різноманітними типами матеріалу — починаючи від трикотажу і закінчуючи брезентом. Основним призначенням машинки для оверлока є такі пункти:
- вирівнювання та обрізання краю виробу;
- створення точних та красивих швів у кілька шарів;
- обточування та зміцнення сипучої тканини;
- створення роликових швів.
Якщо на швейній машинці є окрема функція зі створення оверлока і використовується дана техніка в основному як хобі або для невеликого ремонту одягу, то купувати окремо оверлок немає сенсу.
Технічне обслуговування та профілактика
Як і все інше електромеханічне обладнання, оверлок вимагає догляду та обслуговування. Працює цей пристрій від електродвигуна. Тому перед покупкою слід подбати про те, щоб в електромережі не було різких стрибків напруги, інакше може стати непридатним сам двигун. Всі механічні елементи відповідно до вимог від виробника повинні оброблятися спеціальним мастилом, щоб зменшити силу тертя та знос комплектуючих.
Якщо даний тип пристрою застосовується при виробництві з великими обсягами замовлень, то в такому випадку рекомендується завжди мати запасні частини для оверлока. Це необхідно для того, щоб у разі поломки техніка не простоювала, а могла бути швидко відремонтована та продовжила виконання своїх функцій. Це актуально у разі великого замовлення — коли кожна хвилина на рахунку, і навіть одна година простою може завдати істотних збитків як по грошам, так і по репутації самого ательє.
Comments are closed.