Соціум

Освітян налякали деклараціями

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України 27 березня шокувало своїм листом працівників освіти. Цим папером зобов’язали начальників обласних управлінь уже до 1 квітня зібрати декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік у всіх учителів, які входили до складу комісій з державної підсумкової атестації у минулому році.

«Згідно зі статтями 4 та 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», — йдеться у листі, — керівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, їх заступники, вчителі, які входили до складу комісій з державної підсумкової атестації, повинні до 1 квітня 2012 року подати декларації…».

Спантеличені освітяни почали діяти. Адже на виконання наказу залишилося тільки три дні…

Як розповідає начальник міського управління освіти Наталія Микула, 29 березня вони оголосили про це на нараді директорів шкіл. «Кожній людині треба було видати довідку про заробітну плату, бо інакше як вона має заповнити дек­ларацію? — говорить Микула. — Так ми сиділи цілий четвер і п’ятницю, витратили масу паперу, часу, людського ресурсу».

Якщо у обласному центрі це зробити простіше, бо усі вчителі на місцях, то можемо тільки здогадуватися, що робилось у районах, де є віддалені села. Тож поки одні вже заповнювали декларації, інших примушували приїхати з села до районного центру, а ще інших вмовляли подати декларації. Бо не всі погоджувалися.

«Яке має відношення державна підсумкова атестація до декларацій, ми не дуже розуміли, — каже начальник обласного управління освіти і науки Зінаїда Болюк, — тому усі телефонували в Міносвіти. Вчителі відмовлялися йти у приймальні комісії, тому що це просто їм додаткове навантаження, а фінансової нагороди вони за це не мають. Державна підсумкова атестація опинилася під загрозою зриву».

У міністерство, продовжує Болюк, дзвонили з різних областей. В результаті заступник міністра освіти Борис Жебровський пообіцяв, що владнає проблему.

Отже, 2 квітня виконання того листа таки відмінили. «У зв’язку із перенесенням строків декларування відомостей про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру на наступний рік, — йшлося в наступному папері, — Міністерство освіти і науки, молоді та спорту відкликає лист «Про подання декларацій».

Формально декларації для освітян відмінили через те, що «антикорупційний» закон прийняли в середині минулого року. А оскільки закон зворотної сили не має, то декларацію вчителі мали би подавати тільки за півроку. А це вже законом не передбачено… Тож легше було просто відмінити, особливо якщо врахувати шквал запитань і звернень.

За словами Наталії Микули, станом на 2 квітня у відділ кадрів міського управління поступило приблизно 300 декларацій. Але це тільки частина з тих, які мали надійти — багато вчителів уже не несли, бо довідалися про відбій попередньої вказівки.

Минулося. Правда, може, й тимчасово. Адже впевнено говорити про те, що з цією проблемою освітяни не зіткнуться наступного року, наразі не можемо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.