Соціум

Освіта за кордоном: чому абітурієнти обирають ВНЗ Польщі?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Понад 35% українських абітурієнтів з-поміж закордонних ВНЗ обирають польські університети, близько 20% – німецькі освітні заклади, а на 3 місці – чеські ВНЗ. Чому ж польські університети користуються найбільшим попитом? Відповідь проста: якість освіти тут дуже висока, а ціни – демократичні. До того ж, абітурієнтам легко вивчити польську мову та неважко вступити до найпрестижніших університетів. Якщо освіта за кордоном – те, чого ви прагнете, тоді звертайтесь на проект Моя Едукація. Фахівці проекту зможуть не тільки детально розповісти про процедуру вступу, але й допоможуть вступити до престижного освітнього закладу.

Незважаючи на те, що процедура вступу здається простою, у абітурієнтів та їх батьків виникає ряд запитань. Зокрема, щодо:

  • вартості навчання;
  • можливості вчитись безкоштовно;
  • умов вступу;
  • варіантів поселення та ін.

Ми розповімо про ці нюанси більш детально.

Переваги освіти за кордоном

Спершу подивимось на загальні переваги, а потім зупинимося конкретно на перевагах навчання в Польщі для українців.

Звичайно, основна перевага освіти за кордоном – це її якість, особливо якщо ми говоримо про університети ЄС. Сучасне обладнання, комп’ютерна техніка, викладачі-практики, міжнародні стажування, найновіші спеціальності – все це забезпечують європейські університети. Тому якщо ви хочете забезпечити дітям хороше майбутнє, тоді варто докласти всіх зусиль, аби відправити їх вчитись за кордон.

Європейський диплом – це результат праці студента. Роботодавці із задоволенням приймають на роботу молодь з таким дипломом. Звичайно, під час співбесіди потрібно буде й показати свої знання та навички, отримані під час навчання. Проте, безсумнівно, диплом відіграє вагому роль.

Чому ж більшість молоді обирає саме Польщу? Частково ми відповіли на це питання. Але варто додати і про вдалу геолокацію країни. Адже студентам не доведеться далеко їхати та витрачати великі кошти на проїзд додому та на навчання. Це суттєва перевага. До того ж, ціни на проживання та харчування у Польщі значно нижчі, аніж у інших країнах ЄС. Тому це оптимальний варіант для більшості молоді.

Вартість навчання в Польщі

Почнемо з цін, які ставлять польські університети. За 1 рік потрібно заплатити від 800 євро і вище, залежно від спеціальності та університету. Середня ціна – 1,5-2 тис. євро за 1 рік. Є й вищі ціни – наприклад, на більшість медичних, юридичних спеціальностей, на деякі технічні напрямки.

Окрім плати за навчання також студенти платять за житло, харчування, проїзд та розваги. Орієнтуйтеся, що витрати на місяць можуть скласти близько 250 євро. Найдешевший варіант проживання – кімната у гуртожитку при університеті. Є й альтернативні варіанти – кімната у приватному гуртожитку або оренда квартири.

Чи можна вчитись безкоштовно?

Так, але така можливість є не у всіх. Якщо ви виграєте грант на навчання, то можете вчитись безоплатно й отримувати стипендію. Також можна спробувати свої сили власникам карти поляка: щоб вчитись безкоштовно, їм потрібно успішно скласти вступні іспити. У інших випадках освіта буде платною.

Умови вступу до ВНЗ Польщі

Для вступу на більшість спеціальностей не потрібно здавати вступні іспити. Абітурієнтів зараховують на основі поданого пакету документів. Серед них – копії паспортів, свідоцтва про народження, оригінал свідоцтва про здобуття середньої освіти, сертифікат про знання польської мови, медична довідка та ін. Обов’язково уточнюйте перелік документів в університеті, який оберете для вступу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.