Соціум

Освіта для всіх

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Створити доступний електронний каталог різноманітних гуртків для дітей і дорослих. Вчити молодь критично мислити на «Теплих відкритих університетах». Познайомити абітурієнтів з майбутнім фахом, дати можливість дорослим перекваліфікуватися та освоїти новий фах. Організувати соціальні курси англійської мови для офіціантів і таксистів, аби поліпшити туристичне обличчя міста. Ось такі грандіозні плани у команди проекту «Тепла освіта».

10448526_739422719471847_3831409948570040215_o

Отож, ще одним із важливих напрямків роботи Благодійної організації «Тепле місто» є проект «Тепла освіта». Тут до роботи долучилися кілька людей, яким небайдужа саме ця галузь. Поки що це п’ять постійних волонтерів – Андрій Грабчук, Олена Шкварок, Євген Вершинін, Марічка Артиш та Аліна Токмиленко. Збираються вони раз на місяць і діляться ідеями, обговорюють спільні дії.

Основна ідея проекту, кажуть волонтери, це розвиток неакадемічної освіти у Франківську. «Ми хочемо більше сконцентруватися на додатковій непрофесійній освіті – такій, як різноманітні гуртки, курси, репетиторства чи якісь інші специфічні методи для освоєння якогось додаткового ремесла, – розповідає один із волонтерів Євген Вершинін. – У планах розвивати шиття, моделювання, хор і все, що пов’язано з розвитком і дозвіллям. Насправді це така стара тема, але зроблена по-новому».

А по-новому це би виглядало так – створити каталогізований електронний ресурс, де б містилася база даних усіх доступних гуртків і секцій у місті. Такого в нас ще нема.

«Зараз з’являється багато мовних курсів, відкриваються додаткові заклади дитячого розвитку, проводяться майстер-класи, – продовжує Вершинін. – І все це можна зібрати та презентувати людям. І ми якраз хочемо, для початку, заповнити нішу: надати людям інформацію – що доступно для них, для їх додаткового розвитку».

Також цим зібраним списком, розказують волонтери, вони водночас хочуть зробити невелике дослідження.

«Наприклад, ми можемо бачити, чого в нашому місті нема та що ми можемо створити нове – каже Олена Шкварок. – А вже звідти внести в освітній простір додаткові послуги, розвиток навичок, зокрема, й для перекваліфікації дорослих, аби поліпшити їхній статус і знизити рівень безробіття».

DSC_2434
Волонтери проекту «Тепла освіта» (зліва направо) – Олена Шкварок, Євген Вершинін, Андрій Грабчук

Також у рамках «Теплої освіти» скоро планують відновити Відкритий університет. Нагадаємо, що в Івано-Франківську він стартував з 1 лютого та проіснував п’ять місяців. Організував його Андрій Грабчук. Каже, зараз освіта трохи відійшла десь на другий план, бо люди, які раніше цим займалися, зараз допомагають військовим.

«У нас була зустріч з цього приводу, ми думали, аби в рамках «Теплої освіти» відновити й такий «Теплий університет», – говорить Грабчук.

Ще в проектах «Теплої освіти» – підготовка абітурієнтів і школярів 10-11 класів до вибору майбутньої професії. Цей проект курує Марічка Артиш. До речі, кілька років тому вона вже проводила такий захід. Зараз його хочуть продовжити.

«Виглядало це так, – розповідає Євген Вершинін. – Збирали групи дітей з батьками і проводили семінари з проф­орієнтації, зустрічі зі спеціалістами у різних галузях, а також екскурсії на підприємства – аби дати всебічний огляд професії».

Цікавою є й ідея організувати соціальні курси англійської мови для сервісного персоналу – таксистів, офіціантів. Поки що це в майбутньому.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.