Соціум

Нові моделі оприскувачів для сільського господарства

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Якщо вирощуєте овочі, фрукти або зерно, вам не потрібно нагадувати про те, що їх треба своєчасно обробляти хімікатами, щоб пригнітити розвиток різноманітних шкідників, або добривами для підживлення. Але як ви це робите? Якщо використовуєте ручний оприскувач, варто замислитися над зміною підходу. Звичайно, такий простий прилад є ефективним, коли у вас в розпорядженні шість або десять соток землі. Але якщо доводиться оброблювати більші площі, процес потребує механізації. Щоб втілити подібне рішення на практиці, потрібно використовувати причіпні оприскувачі. З ними не лише швидше і якісніше оброблюються ділянки або дерева, але і працівник, що безпосередньо виконує цю роботу, є більш захищеним від негативної дії хімікатів у порівнянні з використанням ручного приладдя.

Технічні відомості

На роботу причіпних оприскувачів впливає вал відбору потужності (ВВП), який розміщується на тракторі і приводиться в дію за двигуном і гідравлічною системою. Остання сприяє тому, що хімічний розчин, який використовується для обробки угідь, залишається у потрібній концентрації. Достатній рівень робочого тиску запобігає осіданню активно діючих речовин сполуки на дні баку. Принцип функціонування обладнання наступний:

  • Розчин, який знаходиться у спеціальному резервуарі оприскувача, транспортується до фільтрувального пристрою.
  • Безпосередня фільтрація, після якої рідина рухається до насосу.
  • Розподілення розчину, після чого він потрапляє до розпилювача, за допомогою якого він і розповсюджується на ґрунті або рослинах.

Для обробки відносно невеликих за площею ділянок зазвичай використовуються причіпні оприскувачі, що взаємодіють з міні-тракторами. Але якщо ви володієте фермою, де вирощуються сільськогосподарські культури у промислових обсягах, звичайно, потрібно віддати перевагу більш габаритній техніці. Обираючи причіпний оприскувач, потрібно приділити увагу наступним параметрам:

  • ширина захвату;
  • місткість баків: їх на пристрої два — основний і обмивальний;
  • розміри коліс та їх колії;
  • продуктивність насосу;
  • висота підйому штанги;
  • розхід робочої рідини;
  • вага;
  • габарити.

Береться до уваги модель трактору, з яким доведеться поєднувати обладнання, та його продуктивність. Якщо складно зробити вибір, варто звернутися до спеціалістів, щоб отримати консультацію.

Корисні поради

Серед переваг, які притаманні причіпним оприскувачам у порівнянні з ручними:

  • велика різноманітність моделей — ви можете зробити вибір відповідно виробничим потребам і технічним властивостям тракторів, які є в наявності;
  • легкість використання;
  • продуктивність навіть при невеликих розмірах.

Зараз є можливість за низькою ціною придбати сучасні високотехнологічні моделі і користуватися останніми інженерними напрацюваннями. Саме до такої можна віднести причіпні оприскувачі бразильського виробника JACTO. Компанія заснована у 1948 році і її продукція наразі відома у більш ніж 80 країнах світу, серед яких є і Україна. Модельний ряд JACTO представлений наступними зразками:

  • Advance 3000/24;
  • Columbia AD18;
  • Vortex 3000/18EE та іншими.

Зверніть увагу! Оприскувачі JACTO мають різні експлуатаційні характеристики, але в них є спільні переваги, що вигідно відрізняють техніку від продукції конкурентів.

Наприклад, на пристрої присутній механізм, якій стабілізує положення штанги відносно горизонту, де розташовуються гідроамортизатори та компенсатори розгойдування (як вертикальні, так і горизонтальні). Ця конструктивна особливість обумовлює більш комфортну і продуктивну роботу. Штанга забезпечена крайовими системами захисту, що запобігає пошкодженням у разі зіткнення з перешкодами. Її положення над оброблюваною поверхнею регулюється за допомогою дистанційного пульта, а висота може перебувати у діапазоні від 0,6 до 1,4 метрів.

Причіпні оприскувачі JACTO забезпечуються трициліндровою помпою. Вона здатна витримати робочий тиск до 35 атм та перекачувати 150 літрів рідини за хвилину. Насос захищений від негативної дії навколишнього середовища та забезпечений системою контролю за технічним станом поршню. Це дозволяє відстежувати рівень зношеності цього елементу та своєчасно його замінювати.

На бразильські причіпні оприскувачі встановлюється автономна гідравлічна система, яка не залежить від ВВП трактора. Для якісного перемішування розчину передбачається комплексна робота гідравлічної та механічної мішалки. На окремих моделях встановлюється повітряна підтримка розпилювання Vortex та інжекторні форсунки. Ці елементи дозволяють безперешкодно працювати навіть при сильному вітрі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.