Соціум

Непридатні 10% зразків. У франківській “Стандартметрології” розповіли, як перевіряють воду

Google+PinterestLinkedInTumblr

За рік у державному підприємстві “Івано-Франківськстандартметрологія” перевірили приблизно 150 проб води зі свердловин і криниць. Перевіряли і фасовану питну воду – десь 40 проб.

Фасована вода уся відповідала вимогам. А от серед зразків води зі свердловин та криниць 10% виявились непридатними, пише Репортер.

До нас приходять переважно ті, хто має якісь скарги на воду, – каже інженерка-лаборантка підприємства Христина Майстришин. – Комусь не подобається смак води чи запах. Інколи вода жовтіє – через залізо, яке десь потрапляє у криницю. Інколи людям не подобається якість прання, якщо вони використовують воду зі свердловини. Або з’являються якісь плями. Часто у таких випадках може бути перевищення заліза чи марганцю, але у межах норми.

Коли бракують воду

В “Івано-Франківськстандартметрології” перевіряють воду за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками. Якщо є порушення других, то це не надто небезпечно для здоров’я – вплив на організм може бути хіба при вживанні такої води роками. А якщо проблеми з мікробіологічними показниками, то така вода точно небезпечна для вживання.

Читайте: Цього року в ягодах та грибах не було перевищення рівня небезпечних речовин – Франківськстандартметрологія

Ми бракуємо воду, якщо перевищений показник вмісту компонентів азотної групи – амоній, нітрати і нітрити, – говорить інженерка. – Буває, спеціальні прилади занадто очищують воду, тож вона має надто низький pH. У такій воді взагалі залишається дуже мало солей і мікроелементів, але норми не передбачають нижньої межі для них, тож по них ми не бракуємо зразки.

Як повідомляють у “Стандартметрології”, на Прикарпатті, як і майже всюди на заході України, є проблема з нестачею йоду і фтору, бо регіон розташований далеко від моря. Тож мешканцям рекомендують додавати в раціон йодовану сіль. А от з фтором може допомогти вживання морепродуктів.

Загалом на Прикарпатті вода безпечна, – говорить Христина Майстришин. – У кожному регіоні є свої нюанси. У Городенківському, наприклад, вода може бути надто жорстка, бо містить багато заліза і маргранцю. Але цю проблему можна виправити звичайним кип’ятінням. Та загалом вода в нашій області походить з гірських джерел і дуже чиста. Наша велика проблема, яку неможливо вирішити, – на заході України мало юду і фтору, бо ми далеко від моря. Тому рекомендується людям вживати йодовану сіль час від часу.

Для того, щоб перевірити воду, мешканці можуть звертатися у ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.