Соціум

Цього року в ягодах та грибах не було перевищення рівня небезпечних речовин – Франківськстандартметрологія

Google+PinterestLinkedInTumblr

У 2023 році державне підприємство “Івано-Франківськстандартметрологія” перевірило 85 зразків на вміст небезпечних речовин. Зокрема, перевіряли вміст радіонуклідів у ягодах, фруктах і грибах.

Усі зразки виявилися безпечними, розповіла начальниця випробувального центру підприємства Надія Чабан, пише Репортер.

Перевіряли як свіжі ягоди і гриби, так і консервовані й сушені. Перевищення показників не зафіксували у жодному, на відміну від минулого року, де на перевірку до підприємства приносили чорницю, в якій був перевищений рівень радіонуклідів.

Згідно з державними нормативами, є різні норми для дикорослих ягід та вирощених на господарствах. Для диких нормативи набагато вищі, – пояснює Надія Чабан. – Наприклад, у звичайних фруктах та ягодах вміст цезію має бути не більше 70 Бк/кг, а стронцію – не більше 10 Бк/кг. А у дикорослих – 500 Бк/кг цезію і 50 Бк/кг стронцію. Це тому, що вони мають властивість накопичувати більше радіонуклідів. Тому нерідко трапляється перевищення норми у чорниці, бо вона – завжди дика.

Втім, за словами Надії Чабан, ягоди, зібрані на Прикарпатті, найчастіше відповідають нормам за вмістом шкідливих речовин.

Читайте: Щоб без масових інфекцій. Як обрати садибу для відпочинку влітку

Ягоди та фрукти на перевірку в “Івано-Франківськстандартметрологію” приносять за власним бажанням. Найчастіше це підприємці, які хочуть бути впевнені в якості своєї продукції. Але, буває, приходять і звичайні споживачі.

Крім продуктів, вміст радіонуклідів в ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” перевіряють у деревині та будівельних матеріалах.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.