Соціум

На Прикарпаття міг потрапити небезпечний сир з Франції

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ отримав повідомлення з Центру громадського здоров’я України щодо виявлення Listeria monocytogenes у сирі з Франції. Сир імпортували в Україну під назвою TD GURMANDIZ, пише Репортер.

небезпечний сир новини Івано-Франківська

Лістеріоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами Listeria monocytogenes. Вони широко розповсюджені в навколишньому середовищі: грунті, піску, воді відкритих водойм. Список резервуарів лістерій досить великий. Це можуть бути дикі гризуни, вівці, свині, домашні й дикі тварини, а також дикі птахи, в тому числі голуби, – йдеться у повідомленні обласного центру контролю.

Зараження людини може відбуватися при контакті з інфікованими тваринами та птахами. Наприклад, при догляді за ними. Також – при вживанні м’ясної чи рибної продукції без термічної обробки (сире молоко, сирокопчені ковбаси, сир, овочі та фрукти).

Головне управління Держпродспоживслужби в області теж повідомляє про виявлення Listeria monocytogenes в сирах (Гаперон) з пастеризованого молока, що експортувались з Франції. Виробник: SOCIETE LAITIERE DE VICHY, France; експортер: Thomas Export SA, France) до України (одержувач: ТзОВ «ТД Гурмандіз», вул. Костянтинівська, 72, м. Київ, 04080).

Держпродспоживслужба попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції про необхідність вилучити її з обігу. Також треба у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлений невідповідний продукт.

Споживачів просять у разі виявлення в обігу цієї продукції повідомляти Держпродспоживслужбу: (0342) 511389, 511392.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.