Соціум

На Прикарпатті зріс рівень занедбаності раку

Google+PinterestLinkedInTumblr

Як повідомляють фахівці Прикарпатського клінічного онкологічного центру, найгірша ситуація з виявленням раку шийки матки, позаяк занедбаність становить 41,5%. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, пише Репортер.

Прикарпатті, раку

Насторожують й інші показники занедбаності раку, а саме: прямої кишки – 40%, молочних залоз – 30%, яйників – 29,4%. Таку статистику погіршила й пандемія COVID-19 та війна в Україні, що своєю чергою обмежили ранню діагностику та профілактичні огляди.

Про це йшлося на нараді спеціальної робочої групи в департаменті охорони здоров’я під керівництвом директора Ігоря Дмитренка та заступника Володимира Дзьомбака. Передусім на нараді проаналізували діагностику та схему лікування онкогінекологічних захворювань, оскільки з таким діагнозом до року помирає понад 15% пацієнтів. Особливу увагу приділили візуальним формам злоякісних пухлин.

Читайте також: Делегація з Німеччини відвідала поранених військових у франківській лікарні (ФОТО)

Тільки за пів року в Івано-Франківській області вперше виявляють майже півтори тисячі онкологічних хворих, близько 400 з яких діагностують аж на четвертій стадії. Майже третина зі всіх виявлених онкологічних патологій – візуальні форми раку.

Також йшлося про проблемні аспекти організації онкопрофілактичних оглядів населення та шляхи ефективної співпраці первинного та вторинного рівня медичної допомоги для раннього виявлення онкологічної патології.

Читайте: Черги на Старозамковій. У Франківську поранені військові днями не можуть потрапити у військову поліклініку

Директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко закликає всіх прикарпатців частіше відвідувати сімейного лікаря та в жодному разі не нехтувати профілактичними оглядами. Адже рак – це не вирок, а рання діагностика та своєчасне лікування дають високі шанси на здорове та повноцінне життя.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.