Соціум

На Прикарпатті триває “війна” за центр перетримки і реабілітації собак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Керівництво Старого Лисця виступає будівництва на території села центру перетримки і реабілітації собак.

За словами керівниці благодійної організації “Прихисти друга” Катерини Гуменяк, це політична позиція, побудована на власній неприязні За її словами, коли починала створювати притулок в селі, – зверталася до голови Анатолія Лущака. Він нічого не мав проти, пише Суспільне.Карпати.

“Не розумію, зараз чому така проблема, чи це не пов’язано з тим, що я підтримувала його опонента на виборах. Дуже схоже на особисту непрязнь. Так виглядає, що пан Анатолій – ненависник тварин і хоче зашкодити волонтерській діяльності. Ми не хочемо зашкодати селу, а навпаки – допомогти. Такий центр, як наш, буде перший в області європейського типу. Він буде приносити багато користі”, -каже Катерина Гуменяк.

Натомість, сільський голова Старого Лисця Анатолій Лущак каже, що завчасно попереджав, що земельна ділянка не призначена для такого використання.

“Йде шантаж про те, що хтось, чогось не любить. Я люблю, поважаю і бережно ставлюся до всіх тварин, але сьогодні мені людина важливіша, ніж собака. Я б хотів, щоб ви жили біля такого притулку, і якою б була ваша реакція. Можна було раніше вишукати відповідну ділянку десь під лісом, а не витрачати кошти, які дали вам інвестори. Спочатку треба було йти до людей. Сьогодні не можливо змінити цільове призначення, адже потрібно провести слухання для коректури генплану. Коли я показав вам у травні генплан, ви подивилися, посміялися і під час карантину, бо не проводять перевірки, збудували”, – каже Анатолій Лущак.

За його словами, жителі зверталися в держархбудконтроль, але через карантин перевірки не проводять.

Катерина Гуменюк каже, що вони нічого не порушують, адже за нормами, від таких закладів до будинків має бути 300 метрів. В їхньому випадку відстань становить понад кілометр: “В нас є документи на ділянку, решта ділянок ми викупили, також будемо оформлювати документи. Будемо звертатися вже до новооствореної ОТГ щодо зміни цільового призначення, наразі в нас там тимчасові споруди. Зараз йде мова лише про те, що люди проти, але досліджується тільки одна сторона. Багато людей зі села зверталися до нас, щоб прилаштувати тварин, стерилізувати. Ми безкоштовно простерилізували багато бездомних тварин в селі”.

За її словами, організатори центру готові чекати на альтернативну ділянку, яку їм можуть запропонувати.

Натомість, мешканці прилеглих вулиць вже зібрали більше 60 підписів проти такого сусідства.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.