Соціум

На Прикарпатті через суд встановили загибель бійця, який вважався зниклим безвісти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Долинський районний суд розглянув справу за заявою матері військового. Її 26-річний син загинув у бою в Донецькій області у жовтні минулого року. Офіційно вважався зниклим безвісти, хоч у військовій частині свідчили, що він загинув, але тіло наразі забрати неможливо, повідомляє Репортер.

На Прикарпатті через суд встановили загибель бійця, який вважався зниклим безвісти

За даними суду, у заяві мама написала, що 12 жовтня 2022 року під час виконання бойового завдання її син зник безвісти біля Первомайського Донецької області.

За результатами проведеного службового розслідування встановлено, що під час виконання бойового завдання після артилерійського обстрілу та штурму противником бойових позицій був втрачений зв’язок із цим солдатом, – йдеться у повідомленні суду. – Місце перебування невідоме, тіло залишилось на непідконтрольній території в зоні ведення інтенсивних бойових дій. Попри наявність висновків та інших документів з військової частини про смерть сина під час виконання військового обов’язку, зареєструвати у відділі ДРАЦС смерть неможливо.

Причина – для реєстрації потрібно лікарське свідоцтво про смерть або довідка фельдшера.

Та оскільки тіло перебуває на території під постійними обстрілами, забрати його нема можливості, то й отримати від медиків документи немає змоги.

Читайте: Вони загинули за Україну. Старший солдат Дмитро Кіндрат

Суд вислухав представника мами бійця, а також розглянув лист Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, “який просив у задоволенні заяви відмовити повністю”, а також письмові докази обґрунтування заявлених вимог.

У суді прийшли до висновку, що є “достатні підстави для встановлення факту смерті військовослужбовця під час проходження військової служби під час ведення бойових дій”. Заяву матері загиблого бійця задовольнили.

Отже, суд, встановивши факт, що має юридичне значення – факт смерті військовослужбовця, цим рішенням надав можливість заявниці у подальшому скористатися своїми сімейними, цивільними і соціальними правами, пов’язаними із смертю сина, зокрема: спадкування, отримання статусу членів сім’ї загиблого військовослужбовця, допомоги сім’ї загиблого військовослужбовця тощо, – йдеться у повідомленні.

З детальним обґрунтуванням судового рішення можна ознайомитись за посиланням: https://reestr.court.gov.ua/Review/108932013

Крім того, пресслужба суду щиро бажає, щоб кожен, хто зараз на війні, повернувся додому живим та здоровим.

Судова система, у свою чергу, й надалі стоятиме на сторожі прав родичів захисників навіть попри позицію військкоматів, – додали в Долинському районному суді.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.