Гроші Соціум

На Калущині село вже 12 років чекає на міст, зруйнований повінню

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
 Невеличке село Мошківці, яке підпорядковане Сівко-Войнилівській сільській раді, вже 12 років – після повені 2008 року – потерпає від проблеми з будівництвом моста через річку Сівку. Старий міст зруйнувала повінь, будівництво нового заморозили, а тимчасовий – не надійний, бо небезпечний.

Голова Сівко-Войнилівської сільської ради Оксана Галка оббиває пороги чиновників різних мастей і б’є тривогу. Бо жахливий стан тієї дерев’яної конструкції, яку годі й назвати мостовою переправою, становить особливу небезпеку для людей які вимушені користуватися тим переходом щодня, будь-якої пори, пише Галичина.

Міст-довгобуд через ріку Сівку.

“Через річку Сівку з Сівки-Войнилівської до Мошківців свого часу було добротне мостове з’єднання на автодорозі Галич – Цвітова, яке 2008 року зруйнував паводок. Іншого сполучення з Калуським районом у Мошківців немає, більше того – немає сполучення й зі всіма об’єктами соціального значення Сівко-Войнилівської сільської ради”, – говорить Оксана Галка.

За словами голови, 2009 року почали будівництво нового мосту, замовником була Служба автомобільних доріг області, але того ж року ті роботи припинили через відсутність фінансування. У той час замовник спорудив тимчасовий мостовий переїзд для автотранспорту нижче за течією, а по недобудованій конструкції мосту обладнали тимчасовий перехід. І все.

До сьогодні будівництво у селі Мошківці не ведеться. А тимчасові перехід і переїзд через ріку Сівку ремонтують  силами сільської ради і благодійників, бо це єдине сполучення між селами Сівка-Войнилівська і Мошківці.

У травні цього року у селі Мошківцях сталася біда – по дорозі з села до лікарні померла молода жінка. Дощові зливи знищили тимчасовий мостовий переїзд і пішохідну кладочку. І швидка допомога не мала змоги вчасно доїхати до людини, якій стало зле і яку довелося нести через перехід.

Голова Сівко-Войнилівської ради Оксана Галка на пішохідному переході у селі Мошківцях.

“Можливо, якби був належний міст, то матір двох дітей вдалося б врятувати, – каже Оксана Галка. – Тоді відбулося спільне зібрання селян із Сівки-Вийнилівської, Мошківців, Дорогова, Колодієва та інших, які користуються мостовим переходом через ріку Сівку, були присутні також на вимогу селян представники з області і району. Пообіцяли тимчасовий ремонт. Також ми відправили звернення керівництву держави і області з проханням завершити будівництво моста.”

Каже, тоді голова облдержадміністрації Олег Гончарук звернувся до прем’єр-міністра України – розглянути можливість виділення 40 млн грн на добудову моста у 2020 році. Наразі облрада виділила 189 тис грн, керівництво району – ще 20 тис грн.

“Дякуємо також компанії «Контінентал Фармерз Груп» зокрема її структурному підрозділові – кластеру «Карпати», що орендує наші землі, та «Ґудвеллі – Україна» за посильний внесок і т. д. А своїми силами – без коштів обласної ради, ми підсипали дамбу, а також дорогу у селі Середньому, де є польове сполучення Дорогів-Колодіїв, і зробили тимчасовий переїзд, який був знищений повінню, – розповідає Галка. – Дуже нам допомогли жителі села Мошківців – підприємець Юрій Боєчко та Іван Данюк. А «Дороги Прикарпаття», своєю чергою, реалізували кошти, виділені облрадою. Та громада б’є тривогу, бо хоче, щоб відповідальні особи не забули про наші проблеми.

Надіємося і молимо Бога, щоби взимку не було великої води. Бо навіть дамба не допоможе. Взимку перехід посипаємо сіллю, бо ж ним щодня діти йдуть до школи. Та й переїзд для автомобілів – небезпечний, особливо під час налипання снігу. Але є й добрі новини: нарешті продовжується будівництво моста через Дністер, який також було зруйновано повінню 2008 року”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.