Команда від ГО “Молодь у дії” у п’яти закладах освіти Калуша втілює проєкт “Калуш сортує”. Мета – навчити однолітків, як правильно поводитись з відходами. Ініціативу реалізують у рамках програми UPSHIFT за підтримки ЮНІСЕФ.
Розробили ідею четверо дівчат: Євгенія Німак, Анастасія Паламарчук, Тетяна Ковалевська та Софія Сушко.
Переважна частина заходів відбуваються для старшокласників ліцеїв № 5, 10 та імені Дмитра Бахматюка. Також – для студентів коледжу культури і мистецтв і коледжу економіки, права та інформаційних технологій.
Читайте: Лелечі пристрасті. Як за пару птахів з Прикарпаття переживала вся Україна
Одна з організаторок проєкту Євгенія Німак розповідає, що почали активності, бо прагнуть покращувати своє місто.
Зараз намагаємося розвивати правильні цінності в однолітків, – говорить Євгенія. – Якщо ми закладемо хоча б у сотні школярів і студентів розуміння необхідності сортувати відходи, цей процес вже піде. Тема поводження з відходами загалом дуже складна і не пропрацьована не те що на рівні нашої громади, а й держави. Але ми взяли на себе сміливість допомогти молоді зробити перший крок до мрії, де сортують всі.
Першою частиною проєкту є лекції.
Там учасникам розповідають про наслідки недбалого ставлення до сміття та про те, як кожен може контролювати кількість відходів. Навчання проводять в інтерактивній формі, між теорією пропонуючи школярам і студентам участь в іграх.
За словами Антоніни Осадчук, учениці одного з ліцеїв, де вже відбулися навчання, лекція допомогає зрозуміти більш глибоко проблеми зі сміттям.
Я люблю природу і коли бачу, що в лісі є сміття, намагаюся прибрати, – каже Антоніна. – Але дотепер не знала, що саме підлягає переробці. А от на навчанні нам розповіли і показали, який пластик можна переробляти, а який ні. Це стосується й інших відходів. Знаю, що незабаром у моєму ліцеї вже будуть сортувати два види відходів. Це чудово, бо майже щодня у класах назбируються повні корзини сміття, яке йде у загальний смітник. Вірю, що ініціатива “Молодь у дії” змінить ситуацію.
Команда проєкту вже закупила баки у кожен з п’яти закладів освіти. Тож там впроваджують збір пластику та паперу. А щоб заохотити однолітків активніше доєднуватися до процесу, між закладами освіти згодом влаштують челендж. Все, що вдасться посортувати, віддаватимуть на переробку.
Читайте Туалети, дороги, дрони: Франківськ голосує за проєкти «Бюджету участі»
Ще однією подією буде велика толока.
Її планують залучити більш як півсотні молоді. 20 квітня команда прибиратиме місцевий пляж. Після того, як сміття зберуть, на очищеній території влаштують пікнік.
“Молодь у дії” вже заручилися підтримкою проєкту від Калуської міської ради. Там обіцяють також долучитися до толоки й допомогти вивезти зібране сміття.
Comments are closed.